• Mersin Times
  • Mersin’de ‘Hükümlüler Meslek Ediniyor’ projesi başladıı

Mersin’de ‘Hükümlüler Meslek Ediniyor’ projesi başladıı

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarsus Açık Ceza İnfaz Kurumu’nun çok amaçlı salonunda düzenlenen açılış töreninde konuşan Vali Su, Mersin'de SODES projeleri ile dezavantajlı vatandaşlara yönelik çok ciddi çalışmaların gerçekleştirildiğini ifade ederek, il genelinde toplamda 52 SODES projesinin gerçekleştirildiğini söyledi. Projelerden 15’inin istihdama yönelik olduğunu belirten Su, 16’sının kültür, sanat ve spora yönelik olduğunu, 21’inin ise sosyal içerikli projeler olduğunu ve bu projelere toplamda 27 milyon 170 bin liralık kaynak tahsis edildiğini aktardı. 

"BU PROJE DEZAVANTAJLI GRUPLARI TOPLUMA KAZANDIRIYOR" 
Tarsus’ta da önemli SODES projelerinin bir bir hayata geçirildiğini kaydeden Su, bu projelerin dezavantajlı grupların sosyalleştirilmesi, topluma kazandırılması ve meslek sahibi olmalarının sağlanması yanında, dezavantajlı vatandaşların kültür, sanat ve spor gibi etkinliklerle uğraşmaları sağlanarak, kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan kurtulmalarına vesile olunduğunu ifade etti. 

Konuşmaların ardından projenin açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra Vali Su, proje kapsamında desteklenen 'Kaynak Atölyesi', 'Terzi Atölyesi ve Kursu' ile birlikte, Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren 'Cezerye Atölyesi', 20 bin ekmek kapasiteli 'Fırın' ve SODES ofisini ziyaret ederek, yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.(Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.