MERSİN’DE ÇOCUKLARA ‘MEDYA OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ’ VERİLDİ - Mersin Times

MERSİN’DE ÇOCUKLARA ‘MEDYA OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ’ VERİLDİ
  • Mersin Times
  • Eğitim
  • MERSİN’DE ÇOCUKLARA ‘MEDYA OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ’ VERİLDİ

MERSİN’DE ÇOCUKLARA ‘MEDYA OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ’ VERİLDİ

Mersin’de aralarında ana sınıfı öğrencilerinin de yer aldığı ve uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı ‘eTwinning’ platformu üzerinden çocuklara, 'Safe Media Safekids' (Güvenli ortam güvenli çocuklar) projesi ile medya okuryazarlığı eğitimi verildi.

ABONE OL
2 Haziran 2021 12:52
MERSİN’DE ÇOCUKLARA ‘MEDYA OKURYAZARLIĞI EĞİTİMİ’ VERİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mezitli Şehit Yaşar Yıldırım İlkokulu Anasınıfı D Şubesi öğrencileri ve öğretmenleri Hilal Tutaysalgır Özkale’nin de yer aldığı Türkiye, Azerbaycan, Polonya ve Romanya’dan proje ortaklarının uluslararası alanda okulların projelerini paylaştığı ve yardımlaştığı ‘eTwinning’ platformunda paylaşılan projeye 14 öğretmen, yaklaşık 100 öğrenci ve velileri katıldı.

Covid-19 süreci nedeniyle bir kısmı çevrimiçi bağlantılarla, bir bölümü de okullarda öğretmenleri vasıtasıyla verilen eğitimde, medya araçlarının güvenli kullanımı ve medya okuryazarlığı becerilerinin gelişimi için çeşitli etkinlikler yapıldı.

Okul öncesi öğretmeni Hilal Tutaysalgır Özkale, proje kapsamında öğrencilerin medya okuryazarı olduklarını, medyayı ve interneti verimli kullanmayı öğrendiklerini dile getirdi. Ocak ayında başlayan projenin, yaygınlaştırma çalışmaları ile devam edeceği belirtildi. (Mersin Times)

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.