• Mersin Times
  • MERSİN YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNE UYGUN BİR BÖLGE

MERSİN YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNE UYGUN BİR BÖLGE

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) Başkanı  Vahdettin Kılıç, “İsteğimiz ve dileğimiz, yerli otomobilimizi dünya otomotiv devleri arasında görmek” dedi.

Yerli otomobilin Mersin’de üretilmesi için üstlerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye razı olduklarını belirten MODER) Başkanı  Vahdettin Kılıç, yerli otomobili otomotiv devleri arasında görmek görmeyi arzu ettiklerini aktardı.

Kılıç, “Türkiye’nin 5 büyük firması Zorlu Holding, Turkcell, Anadolu Grup, BMC ve Kıraça Holding firmalarının öncülüğüyle yerli otomobil üretimi  için girişimde bulunulması  ülkemiz adına hepimizi sevindirdi. Bu büyük 5 firma ellerini taşın altına koyarak başladıkları bu girişimi hepimizin  destek vererek kalkındırması gerektiğini düşünüyorum. İsteğimiz ve dileğimiz, yerli otomobilimizin dünya otomotiv devleri arasında görmek  olacaktır .Bu tüm Türk halkını onurlandıracaktır” dedi.

“Yerli otomobil üretim fabrikasının yer belirlenmesi için ilimizde  lobi çalışmaları başlamıştır” diyen Kılıç “Mersin’deki tüm firmalar  adına bu yatırımın  Mersin ilinde yapılmasını talep  etmekteyiz  ve üzerimize düşen  her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Yatırım planlarının Mersin’e  katacağı  ekonomik ve sosyal değerleri düşünecek olursak  bu yatırımın ilimizin  fiziki yönden de çok uygun olduğunu görürüz” ifadelerini kullandı.

Mersin’in transit geçiş ve üretim kapasitesini vurgulayan Kılıç, “Bölgemizde çalışmaları yürütülen Çukurova Bölgesel Hava Limanı, Mersin Transit ve Aktarma Limanı, Mersin-Antalya Karayolu, Mersin Lojistik Üs Projesi, ile hâlihazırda sahip olduğumuz ekonomik varlıkların değerini pekiştirerek, potansiyelimize güç katacağını düşünüyorum. Marmara bölgesinin fiziki kapasitesini doldurmuş olmasını göz önüne aldığımızda ilimizin 15 bin 853 km2 yüzölçümüne sahip bir bölge olarak bu yatırımlara uygun bir bölge olduğunu yatırımcılarımızla paylaşmak ve bu bölgeyi tanıtmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu. (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.