MERSİN STK VE DERNEKLER PLATFORMUNDA MAHMUT ÇALIŞ DÖNEMİ BAŞLADI - Mersin Times

MERSİN STK VE DERNEKLER PLATFORMUNDA MAHMUT ÇALIŞ DÖNEMİ BAŞLADI

MERSİN STK VE DERNEKLER PLATFORMUNDA MAHMUT ÇALIŞ DÖNEMİ BAŞLADI

Şırnak İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı, aynı zamanda Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Çalış, Mersin STK ve Dernekler Platformu başkanı olarak bayrağı devraldı. Başkan Çalış, bir dizi projelerle Mersinlilere hizmet edeceğini söyledi.

ABONE OL
1 Ağustos 2021 14:17
MERSİN STK VE DERNEKLER PLATFORMUNDA MAHMUT ÇALIŞ DÖNEMİ BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’de birçok Hemşeri Derneği ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelmesinden oluşan ‘Mersin STK ve Dernekler Platformunda’ devir teslim töreni düzenledi. Tören sırasında Platform Sözcüsü Vanlılar Dernek Başkanı ve Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Murat Karahan, bir sunum yaptı.  Açıklamasına “Konya’da Dedeoğlu ailesine yapılan ırkçı katliamı nefretle kınıyoruz” sözleri ile başlayan Başkan Karahan,  “Barış kardeşlik ve hoşgörü kenti Mersinimiz başta olmak üzere ülkemizin 71 ayrı yerinde çıkan orman yangınlarına ciğerimiz yanıyor. Başta yangın söndürme lojistik, iletişim v.b gibi Canfeda bir şekilde gece gündüz demeden yangın söndürme çalışmalarına katılan tüm görevlilere en içten sevgi ve saygılarımızı sunar teşekkürlerimizi bildiririz. Saygıdeğer arkadaşlar güzel Mersinimizde hemşeri dernekleri ve STK’larla bir araya gelerek oluşturduğumuz Mersin STK ve Dernekler Platformu Başkanlık devir teslim törenine ilişkin bu gün gerçekleştiriyoruz. Kurucu başkanımız Hilvanlılar Dernek Başkanı Ali Taşdirek, beye bu süre içerisinde maddi ve manevi katkıları ile göstermiş olduğu çaba için teşekkür ediyoruz. Bu bayrak devrini alacak olan Şırnak ili ve ilçeleri Dernek Başkanı Mahmut Çalış beye de şimdiden başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Mersinin sorunlarına kayıtsız kalmayacağız”.

Barışçıl ve kalıcı çözümler üretmek için çaba sarf etmekten vazgeçmeyeceklerini ifade eden Karahan, “Bizler aşağıda isimleri yer alan Dernek Başkanları olarak, Mersin’in tüm sorunlarına kayıtsız kalmadan, seçilmişler ve atanmış olan tüm kurumlarla hiçbir ayrım yapmadan birlikte hareket etmek, sorunlara barışçıl ve kalıcı çözümler üretmek için çabalar sarf ettik.

Pandemiden kaynaklı askıya alınan projeler hayata geçiyor

Karahan açıklamasına şöyle devam etti; “Pandemi koşullarından kaynaklı sosyal, kültürel ve istihdama dayalı hayata geçirmek istediğimiz birçok projeyi maalesef askıya almak zorunda kaldık. Koşulların olgunlaşması ile birlikte göreve gelen Şırnak İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı, aynı zamanda Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı sayın Mahmut Çalış beye’le bu çalışmaları kaldığı yerden devam edeceğine inancımız tamdır. Bu vesile ile kurucu başkanımız Ali Taşdirek’e emekleri için teşekkür eder, yeni seçilen başkanımız Mahmur Çalış’a da başarılar dileriz.”

“Platforma katkılarım devam edecek”

Ardından platform devrini gerçekleştiren eski başkan Ali Taşdirek, görev süresi boyunca yaptıkları hizmetleri dile getirerek, “Başkanlığı devralmam yerel seçimlere denk geldi. O dönemi temsili ağırlamayla geçirdik. Zaten hemen ardından Pandemi süreci başladı. Bu nedenle yapmak istediğimiz birçok proje yarım kaldı. Benden sonra bu bayrağı devralan Mahmut Çalış başkanıma başarılar dilerim. Tabiki bundan sonrada platformun bir üyesi olarakta katkılarım devam edecek” dedi.

Projelerle Mersin’e hizmetler devam edecek

Platformun bayrağını devralan Şırnak İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı, aynı zamanda Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Çalış, “ne kadar birlikte hareket eder ve güçlerimizi birleştirirsek hemşerilerimize ve Mersinimize o kadar daha iyi hizmet edebiliriz. Beni seçtiğiniz içinde ayrıca da teşekkür ederim. Yarım kalan projelere, yeni projeler ekleyerek kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Katılım sağlayan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahmut Çalış, platformun eski Başkanı ve aynı zamanda Hilvanlılar Dernek başkanı olan Ali Taşdemir’e, hizmetlerinden ötürü sunduğu bir demet çiçekle tören sona erdi. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.