Mersin Polisi, balıkçı teknelerini denetledi

Mersin Polisi, balıkçı teknelerini denetledi

Mersin Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, Mersin sahilinde avlanan balıkçı teknelerini denetledi. Denetim sırasında sahipsiz olarak sürüklenen 50 metre uzunluğunda ağ bulundu, ağa takılan balıklar ise tekrar denize bırakıldı.

ABONE OL
7 Aralık 2023 18:41
Mersin Polisi, balıkçı teknelerini denetledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Mersin emniyet Müdürlüğü tarafından konuya dair yazılı bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, “Mersin Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğümüzce bot ile İlimiz Karaduvar Balıkçı Barınağı istikameti sahil şeridini kapsayan uygulamada toplam 10 tekne ve 28 şahıs sorgulandı.

Belgeleri kontrol edilmiş, ayrıca Mersin Limanı doğu mendirek başlangıç kısmından yaklaşık 100 metre mesafede şamandıraya takılı başıboş sürüklenen üzerinde künyesi bulanmayan sahipsiz yaklaşık 50 metre boyunca birbirine dolanmış vaziyette dip ağı toplanarak muhafaza altına alınmış, sahipsiz ağa takılan su canlıları kurtarılarak doğal ortamına bırakılmıştır. 

Ayrıca son bir hafta içerisinde; 34 tekne 74 şahıs kontrol edilmiş olup, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü olarak denizlerde denetim ve kontrollerimiz aralıksız devam edecektir” bilgileri yer aldı. (Mersin Times)   

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.