MERSİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İLK LİSE DİPLOMALARINI VERDİ

MERSİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İLK LİSE DİPLOMALARINI VERDİ

Mersin Mesleki Eğitim Merkezi’nde “Diploma Telafi Programı” kapsamında ustalık belgeleri olan kişilere yönelik eğitimlerini tamamlayan 45 öğrenciye düzenlenen törenle Mesleki Teknik Anadolu Lisesi diplomaları verildi.

ABONE OL
14 Temmuz 2021 18:20
MERSİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İLK LİSE DİPLOMALARINI VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Tülücü, Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Yılmaz Gündoğan, Mersin MEM Müdürü Kadir Kerimoğlu ile okul yöneticileri ve kursiyerler katılım sağladı.

Ardından söz alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, “Kendini mesleğine adamış binlerce ustamız, kalfamız, ortaokul ya da ilk okul mezunu gözüküyordu. Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yaptığımız görüşmeler sonucu, bu ustalarımıza ve kalfalarımıza telafi eğitimi verilerek, meslek lisesi diploma alma yolunun açılmasını istedik. Milli Eğitim Bakanlığı bizlerin bu görüşünü uygun bularak ilk kez 2020/2021 eğitim öğretim döneminde telafi eğitim programları düzenleyerek, ustalık belgesi sahibi kişileri  Mesleki Teknik Anadolu Lisesi diploması almanın yolunu açtı. Bugünde burada bu telafi eğitimine katılan 172 öğrenciden 45’ine diplomalarını veriyoruz. Diplomalarını alan tüm ustalarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 45 kursiyere diplomaları Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Tülücü, Şube Müdürü Yılmaz Gündoğan ve Okul Müdürü Kadir Kerimoğlu tarafından verildi. Program dans gösterisi, kep atma töreni ve sonrasında ikramlarla tamamlandı. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.