Mersin Kent Konseyi’nden girişimcilik paneli - Mersin Times

Mersin Kent Konseyi’nden girişimcilik paneli

Mersin Kent Konseyi’nden girişimcilik paneli

ABONE OL
28 Nisan 2022 18:09
Mersin Kent Konseyi’nden girişimcilik paneli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

21 Nisan Dünya Yaratıcılık ve İnovasyon Günü kapsamında düzenlenen panele Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ile birçok alandan gençler katıldı. Kent Konseyi’nin Gençlik Meclisi Başkanı Avukat Buse Ayhan’ın açılış konuşması ile başlayan panel, Gençlik Meclisi’nin Yürütme Kurulu üyeleri Yüksel Çıldırım ve Muhammet Bozan’ın moderatörlüğünde, Gıda Yüksek Mühendisi Kamuran Öztop ile TOBB Mersin Genç Girişimciler Derneği Başkanı Osman Kiper’in panelistliğinde verimli ve başarılı geçti.

Panele katılan panelistler gençlere, iş konusunda gelecekle ilgili kaygılarını azaltma ve rehberliğin yanı sıra ekonomik girişimcilik konusunda bilgi ve deneyimlerini aktardılar. Gelecekte girişimciliği etkileyecek faktörler hakkında bilgi veren TOBB Mersin Genç Girişimciler Derneği Başkanı Osman Kiper, özellikle yeni nesil girişimcilik ve bunun ülkemiz için önemi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Gelecekte girişimciliği etkileyecek faktörler arasında demografik değişimler, şehirleşmenin hızlanması, iklim değişikliği ve doğuracağı sonuçlar, teknolojideki gelişmeler ile küresel ekonomideki eksen kaymasının büyük payı olacağını ifade eden Osman Kiper, geleceğin girişimcilerinin yenilikçi, ekip anlayışına uyumlu, dürüst ve küresel yeniliklere açık olması gerektiğini belirtti. Kiper sunumunun sonunda; girişimcilerin fikirlerine aşık olmaması, her şeyi kendi başına yapmaması, rakiplerini iyi analiz etmesi ve mükemmel olmaya çalışmaması konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Panelistlerden Kamuran Öztop’un üniversite yıllarında başlayan girişimcilik atılımları, deneyimleri, azimli mücadelesi, Mersin’de ilk Teknoparktan girişimci desteği alması, bunu nasıl kullandığı, nasıl yol aldığı ve başarı öyküsü gençler için oldukça etkileyiciydi. Öztop, gelecekte girişimcilik adına yaptığı sunumda; alternatif iş modeli oluşturmak, kaynak bulmak, inovatif işi hayata geçirmek ve yatırımcılarla buluşturmak, ekonomik değere dönüştürmek gibi başlıklar altında yeni nesil girişimciliği anlattı. Girişimci başarılı panelistlerin deneyimlerini paylaştıkları ve girişimci adaylarının gelecekte atacakları adımlara ışık tutacak nitelikte gerçekleşen panel, soru cevap şeklinde devam etti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.