• Mersin Times
  • Mersin Çevre ve Doğa Derneği, “Akkuyu’ya itirazımız var”

Mersin Çevre ve Doğa Derneği, “Akkuyu’ya itirazımız var”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapılmaması için MERÇED üyeleri Çevre ve Şehircilik Mersin İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçeleri verdi.

Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri, Mersin’de yapılması planlanan 1/100 binlik alana sahip Akkuyu Nükleer Santrali’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinde yaptığı açıklama ile planın askıya alındığını duyurması sonrası Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. MERÇED adına konuşan Semra Kabasakal, yapılması planlanan Nükleer Santral’in çevreye doğaya ve de insana zarar verebileceğini hatırlattı. Kabasakal, “Çevre Düzeni Planı 50 ila 100 yıllık geleceğimizi belirleyen bir imar yasasıdır. Bu yönüyle sadece bugünkü nesli değil, gelecek kuşakların geleceğini de etkileyecektir” dedi.

Açıklama sonrası Kabasakal ve diğer çevreciler, Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapılmaması için topladıkları itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik Mersin İl Müdürlüğü’ne teslim etti. (dihaber)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.