MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HALK KART SAHİPLERİNE KPSS BAŞVURU DESTEĞİ - Mersin Times

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HALK KART SAHİPLERİNE KPSS BAŞVURU DESTEĞİ
  • Mersin Times
  • Ekonomi
  • MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HALK KART SAHİPLERİNE KPSS BAŞVURU DESTEĞİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HALK KART SAHİPLERİNE KPSS BAŞVURU DESTEĞİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, KPSS’ye girecek olan Halk Kart sahiplerinin çocuklarının sınav ücretlerini karşılayacak. Destekten yararlanmak için başvuran Halk Kartlıların hesaplarına KPSS başvuru ücreti tutarında bakiye yüklenecek.

ABONE OL
7 Haziran 2021 10:47
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN HALK KART SAHİPLERİNE KPSS BAŞVURU DESTEĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla dar gelirli yurttaşlara desteğini sürdürüyor. Eğitime verdiği önemi her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde, Halk Kart sahibi dar gelirli vatandaşların çocuklarının bu yıl girecekleri Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) giriş ücreti tutarları ödenecek. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Halk Kart sahibi yurttaşların 35 yaşını aşmamış çocuklarının KPSS giriş ücreti dekontları, kimlik fotokopileri ve sınav giriş belgeleri merkez veya ilçelerde yer alan Halk Kart bürolarına teslim edilecek. Gerekli incelemenin ardından başvurusu uygun bulunan vatandaşların Halk Kart hesaplarına yatırdıkları miktar kadar tutar yüklenecek. Vatandaşlar anlaşmalı bakkal ve yerel marketlerden alışveriş yapabilecek. KPSS desteği için 7 Haziran’da başlayacak olan başvurular, 30 Temmuz’da sona erecek.

Başvurusu uygun bulunanların hesaplarına ödedikleri tutarları yatıracağız

Sosyal Hizmetler Dairesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü Şefi Sosyal Hizmet Uzmanı Fatma Akgün Hörlek, Halk Karttan yararlanan ailelerin KPSS’ye girecek olan çocuklarına destek olacaklarını belirterek, şunları söyledi: “Pandemi sürecinde çok ciddi ekonomik zorluklar yaşadı insanlar ve KPSS ücretleri çok yüksek. Halk Kart kullanıcılarımız, çocukları için merkez ve diğer ilçelerimizdeki Halk Kart bürolarımızdan başvurularını yapabilecekler. Halk Kart kullandıkları zaten sistemimizde sabit. Dekontları, kimlik fotokopileri ve sınav giriş belgeleriyle birlikte Halk Kart bürolarımızdan müracaatlarını yapabilecekler. Müracaatlar neticesinde başvurusu uygun bulunan vatandaşlarımızın da hesaplarına ödedikleri tutar kadar meblağları yatıracağız. Halk Kartlarımızdan nakit çekim olmadığı için gıda yardımından yararlanabilecekler.” (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.