Mersin Barosunun yeni üyeleri, Adalet mücadelesi için cübbe giydiler
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Mersin Barosunun yeni üyeleri, Adalet mücadelesi için cübbe giydiler

Mersin Barosunun yeni üyeleri, Adalet mücadelesi için cübbe giydiler

Mersin Barosunda stajını tamamlayan Stajyer Avukatlar Berfin Sönmez, Fevzi Efe Seçer, Büşra Tel ve Nazlıcan Bakır, avukatlık ruhsatını alarak cübbe giyme hayaline kavuştu.

ABONE OL
29 Aralık 2021 19:28
Mersin Barosunun yeni üyeleri, Adalet mücadelesi için cübbe giydiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Barosu Konferans Salonunda düzenlenen yemin törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer, eşi  Meral Seçer, Mersin Barosu  Başkanı Gazi Özdemir, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, baro yönetim kurulu, avukatlar ve aileler katılarak, stajyer avukatların ruhsat alma heyecanını paylaştı.

Özdemir: Bağımsız yargının tek temsilcisi avukatlardır

Törende konuşma yapan Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, ruhsat alarak avukatlık mesleğine başlayan meslektaşlarına başarılar dileyerek, “Meslektaşlarımın hukuk mücadelesinde ön saflarda yer alacağına, adalet sistemimizin daha iyiye gitmesi uğruna her türlü çabayı ortaya koyacaklarına eminim.  Çıkmış oldukları bu yolda, her daim kendilerine destek olma sözünü veriyoruz. Kendilerinin laik, sosyal Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin koruyucusu olacaklarına inanıyorum. Tarafsız ve bağımsız yargının tek temsilcisi maalesef sadece avukatlardır. Avukatlık mesleğini onurlu bir şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” ifadesini kullandı.

Seçer: Ülkemiz sizlerden çok şey bekliyor

Oğlu Fevzi Efe Seçer’in cübbe giyme mutluluğunu yaşayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer konuşmasında hukukun yaşamsal önemine vurgu yaparak, “Hukuk ve adalet kavramı çok kutsal kavramlar. Adalet bir kutup yıldızı gibi yerinde sabit durur. Bütün her şey onun etrafında döner. Eğer bir toplumda hukuku tesis edememişseniz, bir hukuk devleti değilseniz, adaleti sağlayamazsanız, o toplum kokuşur. Ne yaşam güvencemiz olur. İstediğimiz kadar çalışalım, kazanalım. Ne mal, mülk bekçimiz olur, ne seyahat özgürlüğümüz olur, hiçbir şeyimiz olmaz. İşte bu mücadele içerisinde siz de bir nefersiniz. Vazifeniz insan haklarını savunmak.

Hukukun kuralları çerçevesinde, yasalar çerçevesinde her toplumun kendi özelliklerine göre yasaları vardır. O yasalar çerçevesinde onun yılmaz savunucuları olun. Ülkemiz sizlerden çok şey bekliyor. Hele günümüzde çok çok şey bekliyor. Meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Hayırlı olsun diyorum. Aileleri de kutluyorum. Özellikle anne ve babalar, onların bu noktaya gelmesinde emekleri yadsınamaz. Yemeyip yedirip, içmeyip içirip, dişinden, tırnağından ayırıp, çocuklarını bu konuma getirdi.  Hayırlı olsun” diye konuştu.

Kürsüye tek tek çıkarak meslek yemini edip cübbelerini giyen stajyer avukatlara ruhsatnamelerini Baro Başkanı Gazi Özdemir imzalayarak takdim etti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.