• Mersin Times
  • Mersin Barosu’ndan Eskişehir’deki saldırıya kınama

Mersin Barosu’ndan Eskişehir’deki saldırıya kınama

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşilboğaz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, avukatlık mesleğinin bir kamu hizmeti ve hukuki sorunları çözümleyen, toplumsal sorunlarda her daim vatandaşın yanında olan, onların haklarını arayan ve savunan, özgür ve eşit bir yaşam hakkı için çırpınan, bağımsız ve tarafsız bir meslek örgütü olduğunun asla unutulmaması gerektiğini söyledi.

 

Yargının üç sacayağından birisi olan, bağımsız ve tarafsız yargının savunucusu avukatların siyasi görüşlerinin kişiselleştirilmemesi gerektiğini kaydeden Yeşilboğaz, "Hem savunma hem de savunulma hakkına yapılan bu gibi saldırılar, aslında yargıyı hedef alarak hukuk devleti ilkesine yapılan saldırıdır. Yargının vazgeçilmez unsurlarından biri olan avukatlara sıkılan kurşunlar, yargıya sıkılmış demektir. Bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağını bir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz" diye konuştu.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.