MERSİN BAROSU SMA TİP-1 HASTASINI YAŞATMAK İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI - Mersin Times

MERSİN BAROSU SMA TİP-1 HASTASINI YAŞATMAK İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

MERSİN BAROSU SMA TİP-1 HASTASINI YAŞATMAK İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin’de SMA Tip-1 hastası 17 aylık Yağmur Deniz’e ses ve nefes olmak için kampanya başlatarak, Sanatçı Erdal Güney, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ve Yağmur Deniz’in babası Mehmet Tok ile birlikte instagram üzerinden yapılan online yayında bir araya geldi.

ABONE OL
26 Mayıs 2021 15:19
MERSİN BAROSU SMA TİP-1 HASTASINI YAŞATMAK İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çok sayıda vatandaşın katılarak izlediği canlı yayında, kampanyanın simgesi olan denizyıldızının sembolik anlamda satışı yapılarak, Yağmur Deniz’in tedavisi için destek sağlandı. Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Damlaya damlaya göl olur. Gelin biz bu gölü deniz yapalım” diyerek avukatları, iş dünyasını ve vatandaşları Yağmur Deniz’e umut olmak için destek vermeye davet etti. Yeşilboğaz, “Yaşam hakkı kutsaldır ve Anayasal haktır. Devletin hastalık çeşidi seçme hakkı yoktur. Devlet SMA hastası çocuklarımızın tedavisini ücretsiz sağlamak, onları yaşatmak zorundadır. Bu sosyal devlet ilkesinin gereğidir” dedi.

Sanatçı Erdal Güney ve MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Yağmur Deniz’i yaşam hakkına kavuşturmak için ellerinden gelen desteğini vereceğini ifade etti. Baba Mehmet Tok ve katılımcılar ise, kampanyayı başlatan Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’a ve destek veren herkese teşekkür etti.

KAMPANYAYA DESTEK OLMA ADINA:

VALİLİK İZİNLİ İBAN: TR60 0004 6002 8088 8000 1416 18 Banka adı: Akbank Alıcı: Mehmet Tok(babası) Açıklama: Yağmur Deniz İNSTEGRAM: yagmurdeniz_smatip1 yagmurdenizin_umutdukkani (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.