Çok sayıda vatandaşın katılarak izlediği canlı yayında, kampanyanın simgesi olan denizyıldızının sembolik anlamda satışı yapılarak, Yağmur Deniz’in tedavisi için destek sağlandı. Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Damlaya damlaya göl olur. Gelin biz bu gölü deniz yapalım” diyerek avukatları, iş dünyasını ve vatandaşları Yağmur Deniz’e umut olmak için destek vermeye davet etti. Yeşilboğaz, “Yaşam hakkı kutsaldır ve Anayasal haktır. Devletin hastalık çeşidi seçme hakkı yoktur. Devlet SMA hastası çocuklarımızın tedavisini ücretsiz sağlamak, onları yaşatmak zorundadır. Bu sosyal devlet ilkesinin gereğidir” dedi.
Sanatçı Erdal Güney ve MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Yağmur Deniz’i yaşam hakkına kavuşturmak için ellerinden gelen desteğini vereceğini ifade etti. Baba Mehmet Tok ve katılımcılar ise, kampanyayı başlatan Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’a ve destek veren herkese teşekkür etti.
KAMPANYAYA DESTEK OLMA ADINA:
VALİLİK İZİNLİ İBAN: TR60 0004 6002 8088 8000 1416 18 Banka adı: Akbank Alıcı: Mehmet Tok(babası) Açıklama: Yağmur Deniz İNSTEGRAM: yagmurdeniz_smatip1 yagmurdenizin_umutdukkani (Mersin Times)
ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.