Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanlar yararına kermes düzenledi - Mersin Times

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanlar yararına kermes düzenledi
  • Mersin Times
  • Genel
  • Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanlar yararına kermes düzenledi

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanlar yararına kermes düzenledi

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanların bakım, tedavi, aşı, beslenme ve nakillerinin sağlanması için kermes düzenledi.

ABONE OL
23 Mart 2023 00:35
Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, depremzede hayvanlar yararına kermes düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Barosu avukatlar odasında düzenlenen kermeste, hayvan dostu avukatların yapmış olduğu yiyeceklerin satışından elde edilen gelirle, deprem bölgelerinde ve Mersin’deki depremzede vatandaşların sahiplendiği hayvanlar ile depremzede sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanacak.

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Bilgehan Taha Solak, depremzede hayvan dostlarımızın temel ihtiyaçları için avukatların güzel bir dayanışma örneği sergilediğini ifade ederek, “Ülkemizde yaşanan deprem sonrasında, ülkemizin dört bir yanından dayanışmayla deprem bölgelerine çok fazla yardım gönderildi. Ancak şu an deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın en büyük endişesi unutulmak. Depremin üzerinden 45 gün geçti ve gönderilen yardımlar azaldı. Depremzede vatandaşlarımızın ve hayvanlarımızın yaraları henüz sarılmadı.

Depremden dolayı çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve depremden etkilenmesi sebebiyle, geride çok sayıda hayvan sahipsiz kaldı. Ayrıca çok sayıda sokak hayvanımız da enkazdan çıkarıldı. Hayvan dostlarımızın da bizler gibi temel ihtiyaçlarının olduğu unutulmamalıdır. Kermesten elde edilen gelirle depremzede hayvanlarımızın mama, barınma, tedavi, aşı, nakil ihtiyaçları karşılanacaktır. Destek veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.