Mersin Baro Başkanı Özdemir, Diyarbakır’da öldürülen Tahir Elçi’nin anmasına katıldı
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Mersin Baro Başkanı Özdemir, Diyarbakır’da öldürülen Tahir Elçi’nin anmasına katıldı

Mersin Baro Başkanı Özdemir, Diyarbakır’da öldürülen Tahir Elçi’nin anmasına katıldı

28 Kasım 2015 günü Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare önünde öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi, öldürülmesinin 6. yılında Diyarbakır’da vurulduğu yerde anıldı.

ABONE OL
29 Kasım 2021 01:21
Mersin Baro Başkanı Özdemir, Diyarbakır’da öldürülen Tahir Elçi’nin anmasına katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Barosu tarafından düzenlenen anma programında, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, bölge baro başkanları, avukatlar, siyasi parti temsilcileri, Av. Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri, Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya gelerek, “Seni unutmayacağız” yazılı pankart eşliğinde Dört Ayaklı Minare’ye doğru yürüyüş yaptı.

Dört Ayaklı Minare önünde bir araya gelen katılımcılar, Av. Tahir Elçi’yi düzenlenen törenle andı. Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, “Av. Tahir Elçi, barış ve insan hakları için yılmadan mücadele veren ve bu nedenle ‘Barışın Elçisi’ olarak anılan bir hak savunucusudur.

Av. Tahir Elçi davasına ilişkin herhangi bir ilerleme kaydedilmemiştir. Av. Tahir Elçi’nin öldürülmesi cezasızlıkla kalmamalıdır. Mersin Barosu olarak, Av. Tahir Elçi davasının sonuna kadar takipçisi olacağız. Meslektaşımız Av. Tahir Elçi’yi bir kez daha saygı ve özlemle anıyorum” dedi. Daha sonra Av. Tahir Elçi’nin mezarı ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.