• Mersin Times
  • Mersin Baro Başkanı Av.Ali Er, “Sivas Katliamı, utanç günü olarak tarihimize geçti”

Mersin Baro Başkanı Av.Ali Er, “Sivas Katliamı, utanç günü olarak tarihimize geçti”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Madımak Oteli’nde yaşanan Sivas Katliamına yönelik tepki ve açıklamalara bir yenisi eklendi. Mersin Baro Başkanı Av.Ali Er yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün, 02 Temmuz 1993’te Madımak Otelinde yaşanan Sivas Katliamı’nın 24. yıldönümü. Sivas Katliamı, insanların inançlarından ötürü acımasızca katledildiği kara bir leke , utanç günü olarak tarihimize geçti” dedi.

“Bizlere hoşgörüyü, kardeşliği , güzel ahlâkı, sevgiyi emreden yüce bir dinin mensupları olduğumuzun bilinciyle , hangi inanca mensup olursa olsun tüm insanlarımıza sevgi ve saygıyla yaklaşmak insanlık görevimizdir” diyen Başkan Er açıklamasında devamla şunları belirtt.

“Farklı inanç sahiplerine sevgi ve saygı duymadan yaklaşmak hele de yaşam haklarını ellerinden almak insanlık suçudur. Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışan bu tertiplerin farkında olmalı , oyuna gelmemeliyiz.Türk Milleti olarak hangi inanç grubuna mensup olursa olsun tüm vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde , birbirimizi ayrı gayrı görmeden, devletimizin ve milletimizin bekası için birlikte kardeşce yaşamamız gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Madımak Otelinde katledilen şair, ozan, aydın vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.” (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.