MERBADER GENÇLERİ HAYATA BAĞLAYACAK

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Madde bağımlıları ve aileleri için umut olan Mersin Hayata Bağlananlar Derneği (MERBADER) “Hayata Bağlan, Özgür Ol” projesiyle son yıllar artan uyuşturucu kullanımına savaş açtı.

MERBADER Yönetim Kurulu, dernek binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek, “Hayata Bağlan, Özgür Ol” projesini tanıttı. Son yıllarda küçük yaşlara kadar inen ve kullanımı artan uyuşturucu maddelere karşı gençliğe umut olan MERBADER, bu proje kapsamında sınıf anneleri, okul aile birliği başkanları, muhtarlar, din görevlileri, iş dünyası ve STK’lar’a eğitimler verecek.

“GENÇLERİMİZİN BU KONUMA GELMESİ GERÇEKTEN İÇLER ACISI”
MERBADER Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Kılıç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değimiyle ‘silahlı terör neyse, Uyuşturucu terörü de o duC demiştir. Buradan anlaşılıyor ki devletimiz uyuşturucu ile mücadelede kararlılığını göstermektedir. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı çağımızın en büyük vebası haline gelmiştir. Can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir. Gerek gazete sayfaların da gerekse televizyon ekranlarında uyuşturucu kullanımından kaynaklı gençlerimizin bu konuma gelmesi gerçekten içler acısı bir durumdur” dedi.

GENÇLERE YAKLAŞIM KONUSUNDA EĞİTİM
Uyuşturucu ve madde bağımlılığını önleme amaçlı yapılan “Hayata bağlan, Özgür ol” projesinin geçtiğimiz yılın sonunda başladığını hatırlatan Kılıç, “Projenin eğitim kısmı olan sınıf anneleri, okul aile birliği başkanları, muhtarlar, din görevlileri, iş dünyası ve STK’lar, moderatör liderlere, madde bağımlılığı farkındalık seminerleri düzenlenecektir. Madde kullanımı ve erişiminin küçük yaş gruplarına kadardüşmesi, Maddeye erişimin kolaylaşması ve buna bağlı olarak madde kullanımının yaygınlaşması, madde kullanımına bağlı genç ölümlerin artması, Madde kullanımına ilişkin kötü modellerin yaygınlaşması ve gençlerin bunları model almaya çalışmaları, ailelerin bu gençlere yaklaşım konusunda yetersizlikleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı Mersin Hayata Bağlananlar Derneği olarak madde bağımlılığı farkındalık çalışmalarına başladık” ifadelerini kullandı.
Kılıç son olarak şunları kaydetti: “Mersin’de uyuşturucu bağımlılığının önüne geçmek, bağımlıların yeni psikolojik yöntemler ve rehabilitasyonlarla herkes tarafından kabul gören birer birey olarak hayatlarını yeniden düzenlemelerine yardımcı olmaktır. 16 Mart 2018 tarihinde bağımlılıkla mücadelede gönüllü olan kişilerle birlikte Çanakkale Gezisi düzenlenecektir.”
MERBADER tarafından 12 Şubat 2018 Pazartesi, 15 Şubat 2018 Perşembe ve 19 Şubat 2018 Pazartesi eğitimler verilecek. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.