MERBADER, bağımlı gençlere umut oluyor - Mersin Times

MERBADER, bağımlı gençlere umut oluyor

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERBADER, Mersin’de uyuşturucu bağımlılığının önüne geçmek, bağımlıların yeni psikolojik yöntemler ve rehabilitasyonlarla herkes tarafından kabul gören birer birey olarak hayatlarını yeniden düzenlemelerine yardımcı oluyor.

Madde bağımlıları ve aileleri için umut olan Mersin Hayata Bağlananlar Derneği (MERBADER) son yıllar artan uyuşturucu kullanımına savaş açtı. Aile, sınıf anneleri, okul aile birliği başkanları, muhtarlar, din görevlileri, iş dünyası ve STK’lar’a eğitimler veren dernek, gençlerin hayatını mahveden bu zehrin önüne kesmeye çalışıyor.

“GENÇLERİMİZİN BU KONUMA GELMESİ İÇLER ACISI”

MERBADER Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Kılıç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değimiyle ‘silahlı terör neyse, Uyuşturucu terörü de o duC demiştir. Buradan anlaşılıyor ki devletimiz uyuşturucu ile mücadelede kararlılığını göstermektedir. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı çağımızın en büyük vebası haline gelmiştir. Can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir. Gerek gazete sayfaların da gerekse televizyon ekranlarında uyuşturucu kullanımından kaynaklı gençlerimizin bu konuma gelmesi gerçekten içler acısı bir durumdur” dedi.

“FARKINDALIK ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

Bu kapsamda 16 Mart 2018 tarihinde bağımlılıkla mücadelede gönüllü olan kişilerle birlikte Çanakkale Gezisi düzenleyecekleri bilgisini veren Kılıç, “Madde kullanımı ve erişiminin küçük yaş gruplarına kadar düşmesi, maddeye erişimin kolaylaşması ve buna bağlı olarak madde kullanımının yaygınlaşması, madde kullanımına bağlı genç ölümlerin artması, madde kullanımına ilişkin kötü modellerin yaygınlaşması ve gençlerin bunları model almaya çalışmaları, ailelerin bu gençlere yaklaşım konusunda yetersizlikleri gibi çeşitli nedenlerden dolayı Mersin Hayata Bağlananlar Derneği olarak madde bağımlılığı farkındalık çalışmalarına başladık” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.