ŞEHİTOĞLU: CUMHURBAŞKANI GENELGESİ GAZETECİLERE BÜYÜK BUHRAN YAŞATACAKTIR - Mersin Times

ŞEHİTOĞLU: CUMHURBAŞKANI GENELGESİ GAZETECİLERE BÜYÜK BUHRAN YAŞATACAKTIR
  • Mersin Times
  • Gündem
  • ŞEHİTOĞLU: CUMHURBAŞKANI GENELGESİ GAZETECİLERE BÜYÜK BUHRAN YAŞATACAKTIR

ŞEHİTOĞLU: CUMHURBAŞKANI GENELGESİ GAZETECİLERE BÜYÜK BUHRAN YAŞATACAKTIR

Mersin İnternet Gazeteciler Derneği Başkanı A.Vahap Şehitoğlu, “Türk basınını göz ardı edecek, yok edecek, tasarruf ve genelgelerden uzak durulmalı” dedi.

ABONE OL
3 Temmuz 2021 17:35
ŞEHİTOĞLU: CUMHURBAŞKANI GENELGESİ GAZETECİLERE BÜYÜK BUHRAN YAŞATACAKTIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEİGDER Başkanı Vahap Şehitoğlu, 2021/14 sayılı Tasarruf Tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle, ülkenin ana yaşam damarlarından birisini oluşturan geleneksel medya ve internet gazeteciliğini bir bütün olarak içine alan Türk Basınına ilan, reklam verilmemesi ve abone olunmaması yönündeki alınan kararların yeniden gözden geçirilmesini istedi. Günümüzde ‘var’ olma, evine ekmek götürme savaşı veren gazetecilerin ve bağlı oldukları kuruluşların, Genelgeyle birlikte tamamen uçuruma itildiğine dikkat çeken Başkan Şehitoğlu; “Bu genelgede alınan kararlar, tüm gazetecilere ve kurumlarına karşı büyük bir insafsızlık, haksızlıktır. Gazeteciler ve gazeteleri Büyük Buhran yaşayacaktır. Ülkemizde var olan işsizler ordusuna yeni bir ordunun daha katılması, insanlar ve yönetenleri arasında, telafisi olmayacak yaralar ve uçurumlar açacaktır.

Basın susarsa o ülke konuşamaz! Bu gerçekle: Türk Basınının ölümüne yol açacak genelgedeki ilgili maddelerin, Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden gözden geçirerek, yürürlükten kaldıracağı inancını taşıyanlardanım.”  açıklamasında bulundu. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.