• Mersin Times
  • Mazbatalarını alan HDP Milletvekilleri, “Mersin’de oyunu artıran tek parti oldu”

Mazbatalarını alan HDP Milletvekilleri, “Mersin’de oyunu artıran tek parti oldu”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HDP Mersin Milletvekilleri Fatma Kurtalan ve Dr. Rıdvan Turan, öğlen saatlerinde mazbatalarını almak için Mersin Adliyesine geldi. HDP Mersin il yöneticileri ile birlikte adliyeye giden Kurtalan ve Turan, mazbatalarını Yüksek seçim Kurulu Başkanından aldılar.  Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Rıdvan Turan bir açıklama yaptı.

 

“HDP BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI”

Seçim sürecinde HDP’nin yaşadığı sorunları dile getiren Turan, OHAL sürecinde bir seçim yaşadıklarını hatırlattı. Turan, “HDP, başta bölge illerinde olmak üzere ülkemizin her yerinde ciddi engellemelerle karşı karşıya kaldı. Sandık taşımadan, parti çalışanlarının gözaltına alınmasına, etkinliklerimizin ve sandık görevlilerimizin engellenmesine kadar pek çok ihlalle karşılaştık. Tek başına bu durum bile seçim meşruiyetini gölgelemişken, iktidar partisinin seçimleri tüm devlet olanaklarını kullanarak sürdürme çabası seçimleri gayrimeşru kıldı. İllerde validen garnizon komutanlarına, müftülerden muhtarlara kadar cümle devlet erkanı seçim çalışmaları sürdürdü. Ancak  “HDP’yi sandığa gömün” talimatlarına rağmen HDP büyük bir başarıya imza attı” dedi.

 

 

“HDP MERSİN’DE OYUNU ARTIRAN TEK PARTİ OLDU”

Dr. Rıdvan Turan açıklamasına şöyle devam etti: “Mersin’de oyunu arttıran tek parti oldu. İktidarın tüm engelleme çabalarına karşın halkımız açıkça HDP’nin olmadığı bir meclisi kabul etmediğini oylarıyla ifade etti. Barışın, demokrasinin, eşitliğin, emeğin haklarının, ekolojinin, kadın haklarının savunulması için HDP’yi meclise yolladı ve oylarıyla görevlendirdi. Ne kadar önemli bir sorumluluk aldığımızın farkındayız. Güzel Mersin’imizin ne kadar derin ve iktidarlar eliyle kronikleşmiş sorunlarının olduğunu biliyoruz. Mersin’imiz ve Mersinli hemşerilerimiz için hem yerelde hem de Ankara’da çözüm gücü olmaya çalışacağız. Birlik beraberlik içinde hep beraber üretip, kardeşçe bölüşeceğimiz bir ülke için mücadele edeceğiz. Bu vesile ile Halkların Demokratik Partisi’ne destek veren tüm yurttaşlarımıza kucak dolusu sevgi saygı ve şükranlarımızı sunuyor, desteklerini canımızdan aziz tuttuğumuzu da bir defa daha ifade ediyoruz” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.