MARDİNLİ İŞ ADAMLARI YEMEKTE BULUŞTU

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardinliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları bir araya geldi. Toplantıda konuşan MARİDER Gençlik Kurulu Komisyonu Başkanı Aziz Akbaş, “28.10.2017 Tarihi biz Mardinli gençler için bir milat aslında. Hayalini kurduğumuz Mardin olmak için artık gerekli irade ve yasal çerçevenin oluşması heyecanı ile görev alır almaz Marider gençlik kolları kurulu komisyonunu kurma çalışmalarımıza zaman kaybetmeden başladık” dedi.

Mardinliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları toplantısı Hacı Baba Lokantası Mezitli Şubesinde yapıldı. MARİDER Başkanı Mehmet Ali Özdemir, “Mersin’de Mardin kimliği ile yaşayan her hemşerimizin kendi kimliğini bulabileceği ırk, dil, din, cins ve siyasi görüş gözetmeksizin, ortak paydalarımız olan hoşgörü, diller ve dinlerin bir arada yaşayabilme iradesi çizgisini ilke edinen dernek bilinci ile bütünleştirici ve kapsayıcı birleşme projesi başarılı bir sonuçla resmileşti. Bu oluşumda emeği geçen bütün hemşerilerimize, katılım sağlayıp değerli bulan tüm üyelerimize ve bu işin mimarisinde yılmadan usanmadan emek sarf edip ilmik ilmik dokuyup bu birleşmeyi sağlayan sayın yönetim kurulu üyelerimizin hepsine, gençlik kurulu adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Mardin ve İlçeleri Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kurulu Komisyonu Başkanı Aziz Akbaş , “28.10.2017 Tarihi biz Mardinli gençler için bir milat aslında. Hayalini kurduğumuz Mardin olmak için artık gerekli irade ve yasal çerçevenin oluşması heyecanı ile görev alır almaz Marider gençlik kolları kurulu komisyonunu kurma çalışmalarımıza zaman kaybetmeden başladık. Yetki alıp komisyon çalışmalarımıza başladığımız süreçte, sosyal medya üzerinden devam eden paylaşımlarımızda görüldüğü gibi ‘Mardinliye ulaş, Mardin ol’ kampanyamız ile gençlik komisyonumuzun temel misyonunu oluşturma hedefi amaç edinilmiştir. Mersin’de yaşayan Mardinli hemşerilerimize ulaşıp, doğup büyüdüğümüz ve özlemini yaşadığımız memleketimizden ayrılma nedenleri, ailelerimizin eğitim, sağlık, sosyal, kültürel ve ekonomik durumlarını öğrenerek, oluşturacağımız yardım, eğitim, dayanışma ve kültürel projelerle maddi ve manevi destek sağlama koşulu ile ancak Mardin ve Mardinli olunabileceği gerçeği ile hareket etmeyi hedeflemekteyiz. Bu bilinçle komisyonda yer alan her bir üyemizin gönüllük esası ile bu çatı altında hizmet edecek, bilinçli, donanımlı ve belli bir birikimi olan her meslek grubuna mensup; Mardin ve ilçelerinin tamamını kapsayacak her farklılığımızla şekillenmiş bireylerden oluşması için gayret ettik” ifadelerini kullandı.

“UYGAR BİR GELECEĞE HİZMET ETMEYİ HEDEFLEMEKTEYİZ”

Akbaş, “Diller ve dinler kenti, Mezopotamya’nın bereketli topraklarına sahip Unesco tarafından insanlık tarihine miras olarak seçilen Mardin; Ortadoğu coğrafyasının kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, tarihi dokusu, barış, hoşgörü, kardeşlik ve eşit haklar temelinde dünya şehirlerine öncülük yapan bir kenttir. Böylesi farklılıkları ile marka olan şehrimizde gençliğimiz dinamik, donanımlı ve medeni dünya düzeninde sürekli çıtayı yükseltmekte ve buna layık olacak şekilde kendini geliştirmeyi hedeflemektedir. Mardin’de Türk, Kürt, Arap, Keldani, Ezidi , Süryani, Müslüman ve sayamadığımız diğer halklar, tarih boyunca hoşgörü kültürü ile bir arada yaşamayı becermişlerdir. Tarihi bağlarımızı koparmadan farklılıklarımızla yaşamaya devam etmek Mardin ve Mersin de yaşayan tüm halkların bize miras kalan kültür geleneğine uygun düşecek projelerle bütünleştirici bir bilinci yaratarak daha uygar bir geleceğe hizmet etmeyi hedeflemekteyiz” diye konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.