KIZ ÇOCUKLARI İÇİN BİRARAYA GELDİLER

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya’nın en büyük kadın kulüpleri arasında yer alan Soroptimist Kulübü’nden anlamlı etkinlik. Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Meral Sevim ve yönetim kurulu üyeleri üniversitede okuyan kız öğrencilere yardım ve kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak için geliri Kadın Sığınma Evine bağışlanması amacıyla Çukurova Kulübü’nde yemek düzenlediler. 
Çukurova Kulübü’nde düzenlenen etkinliğe Seyhan Soroptimist Kulübü üyeleri tam kadro katılırken, cemiyet hayatının önemli isimleride etkinlikte yer aldı. Yemek öncesi kısa bir konuşma yapan Seyhan Soroptimist Kulübü Başkanı Meral Sevim, “Öncelikle bugün böylesine güzel bir katılım ile geleceğimizin pırıl, pırıl gençlerine, önlerindeki uzun ve meşakatli yolda varlığınızla destek olduğunuz için Seyhan Soroptimist Kulübü adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’ncu yıldönümünde kendisini saygı ve özlem anıyoruz ve diyoruz ki Ata’yı anmak onun değerlerine sahip çıkmaktır. Ata’yı anmak onun değerlerine sahip çıkmaktır. Ata’yı anmak onun emanetlerine sahip çıkmaktır ve Ata’yı anmak, onu anlamaktır. Seyhan Soroptimist Kulübü, kurulduğu günden bu yana kadın, genç kızlar ve çocuklara yönelik projeler gerçekleştiriyor. Öncelikle insan haklarının tüm insanlar için adil ve eşit uygulanmasının savunuculuğunu yapıyoruz. ‘Kadın değişirse toplum değişir’ düşüncesindeyiz” diye konuştu.
Özellikle kız çocukları için yaptığı projelerle adından söz ettiren bir sivil toplum kuruluşu olan Seyhan Soroptimist Kulübü, kadınların, genç kızların ve çocukların haklarını savunarak daha iyi yaşamlara kavuşmaları için çalışmalar yapıyor. Kulübün çalışmalarını farklı meslek grubundan kadınlar bir araya gelerek gerçekleştiriyor. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.