Okulların açılmasına kısa bir süre kala başlayan kırtasiye alışverişleri konusunda önerilerde bulunan Başkan Kıvılcım, kırtasiyecilerin güvenli kırtasiye ürünleri, TSE’li defterleri, solvent içermeyen yapışkanlı ürünleri; yine fitalat (kansorejen madde) içermeyen çanta ve kalem kutuları, CE belgeli kırtasiye ürünleri, indirimli fiyatları ve taksitli satış imkanlarıyla yeni eğitim öğretim sezonuna hazır olduğuna vurgu yaptı.
Öğrencileri ve velileri kırtasiye ürünlerinde kimliği belirli ürünleri tercih etmeleri konusunda uyaran Kıvılcım, “Kırtasiye alışverişlerinde ürünün üzerinde mutlaka firmanın ismi bulunmalı, CE belgesi olmalı, yapışkanlı ürünlerde solvent içermez yazısına dikkat edilmeli. Defterlerde TSE belgesine bakılmalı. Bilhassa çanta alırken fitalat içermez yazısına dikkat edilmeli, firma amblemine bakılmalı” dedi.
Kıvılcım, “Bu yıl tüm okullarda yardımcı kitaplarında ücretsiz verilecek olması velilerimizi biraz daha rahatlatacaktır. Belki ekonomik açıdan zorlu bir dönem geçireceğiz ama bu geçiş dönemini de hep beraber atlatacağımıza inanıyorum ” ifadelerini kullandı.
Türkiye genelinde “Kırtasiye kırtasiyeciden alınır” sloganıyla hareket ettiklerini vurgulayan Kıvılcım, öğrenci ve velilere kırtasiye alışverişlerini sanal mağazalar ve AVM’lerden değil, kırtasiyecilerden yapmaları çağrısında da bulundu. Kıvılcım, yeni eğitim-öğretim döneminin öğretmen, öğrenci ve veliler başta olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı, uğurlu olmasını diledi. (Mersin Times)
ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ÇEVRE
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024ASAYİŞ
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.