• Mersin Times
  • Kesilen Ağaçların yerine, yenileri dikildi

Kesilen Ağaçların yerine, yenileri dikildi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yenişehir ilçesi Okan Merzeci Bulvarı Kipa kavşağında bulunan reklam panolarının görüntüsünü kapattığı gerekçesi kesildiği iddia edilen 4 ağacın yerine, yenileri dikildi.
Adaoutdoor Yönetim Kurulu başkanı Kemal Bozkurt, doğaya ve tabiata zarar vermeye çalışan ve ağaç kesen anlayışı kınadıklarını ifade ederek, “yaptığı yatırım ve hizmetlerle Mersin kamuoyunun takdirini toplayan şirketimize zarar vermenin yöntemi olarak ağaçların kesilmesi yöntemi beni derinden üzmüştür” dedi.

Kipa kavşağında reklam panosunun görüntüsüne engel olduğu gerekçesi ile kesildiği iddia edilen 4 ağacın yerine, yenileri dikildi. Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından, kesilen ağaçların yerine 2 kat daha büyük 4 ağacın dikildiği gözlendi.

Faillerin bulunması konusunda Büyükşehir Belediyesi adli mercilere başvuruda bulunduklarını iddia ederken, Adaoutdoor Yönetim Kurulu başkanı Kemal Bozkurt’da faillerin bir an önce bulunup yargı önüne çıkarılması için savcılığa başvuracaklarını kaydetti.

“Ağaç kesimi yapanları ve yaptıranları kınıyorum”

Ağaç kesimini gerçekleştiren şahısların şirketleri ile hiçbir bağının olmadığını yenileyerek, “Söz konusu faillerin er geç adalet önünde hesap verecek. Ağaçların kesilmesi sırasında yapılan konuşmalara dikkat edilirse, tam bir senaryo var. Şunu ifade etmek isterim ki, yapılan bu oyunlar, yaratılmak istenen algı kamuoyu nezdinde sonuç almayacaktır.”şeklinde konuştu.

Doğaya, tabiata zarar vermeye çalışan ve ağaç kesen anlayışı bir kez daha kınadıklarını ifade eden Bozkurt, “Yaş ağaç kesimi yapanları ve yaptıranları da kınıyorum” dedi. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.