• Mersin Times
  • İŞ ADAMININ DİKKATİ DOLANDIRILICILIĞI ÖNLEDİ

İŞ ADAMININ DİKKATİ DOLANDIRILICILIĞI ÖNLEDİ

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Razaman Öz, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’yla birlikte bir sosyal sorumluluk projesindeyken Vali Ali İhsan Su adına arayan dolandırıcılar bir başka sosyal sorumluluk projesi için yaklaşık 90 bin lira yardım talep etti. Öz’ün bu durumu teyit etmek için Valilik Özel Kalem’i aramasıyla dolandırıcılık durumu ortaya çıktı.

Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Razaman Öz, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’yla birlikte firması tarafından Pirireis İlkğretim Okulu’nda düzenlenen ‘Çağımızın Vebası Çocukluk Çağı Obezitesi’ eğitim programında yer alırken, asistanını arayan bir kadın Valilik Özel Kalem Müdürü Burçin Çalışkan olduğunu söyledi. Burçin Çalışkan olduğunu iddia eden şahıs ısrarla Vali Ali İhsan Su’nun kendisiyle görüşmek istediğini iletti.

Israrların artması üzerine kürsü konuşması biten Öz, hemen “Vali’nin telefonuna” cevap verdi. Arayan şahıs, “Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında tekerlekli sandalye dağıtacağız. 90 tanesine ihtiyacımız vardı. 60 tanesini temin ettik. Sizden 30 tane engelli sandalyesi almanızı rica ediyorum. Bu sandalyelerin tanesi 3 bin 200 liradır. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Bu sözler üzerine Öz, Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte bir sosyal sorumluluk projesi etkinliğinde olduklarını belirterek,  “Sayın Valim etkinliğimiz biter bitmez, yönlendireceğiniz birileri varsa hemen dönüş yapalım” ifadelerini kullandı. Bu cevap üzerine karşıdaki şahıs, “Bir dizi temaslar için şu an Adana’ya gidiyorum, beni bu numaradan ara” diye belirtti.

Ancak programın bitmesinden sonra durumu teyit etmek isteyen Öz, Valilik Özel Kalem’den  bilgi aldı. Yetkililer, Vali Ali İhsan Su’nun böyle bir talebinin olmadığını, olayın telefon dolandırıcılarının tezgahı olduğunu ve belirtilen cep numarasının kayıtlarında olmadığını belirttiler. Dikkati sayesinde dolandırıcılık olayını önleyen Öz, bu tarz gelen aramalara dikkat edilmesi konusunda vatandaşları uyararak, gelen telefonlara karşı dikkatli olunmasını ve gelen taleplerin mutlaka yetkili kurumlardan teyit edilmesini istedi.

Bu olay konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Valilik yetkilileri benzer durumlara karşı 18 Ekim 2017 tarihinde bir duyuru ile vatandaşları bilgilendirdiklerini söyledi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.