İl Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş, anaokulu’nu ziyaret etti - Mersin Times

İl Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş, anaokulu’nu ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş, anaokulu’nu ziyaret etti

Sayın Fazilet Durmuş, Yenişehir Belediyesi Anaokulu ziyaretinde okuldaki eğitim- eğretim faaliyetleri ve Anaokulum Anayurdum Projesi hakkında bilgi aldı.

ABONE OL
18 Aralık 2023 12:14
İl Milli Eğitim Müdürümüz Durmuş, anaokulu’nu ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okulun dış mekân ve ortak yaşam alanlarının Anadolu kültürünün  simge, desen ve motifleriyle süslenerek, çocuklarımıza Türk kültürünün kodlarının aktarılmasının amaçlandığı Anaokulum Anayurdum Projesi kapsamında okul idaresi tarafından bilgiler sunuldu. Sayın Durmuş, Yenişehir Belediyesi Anaokulu binasının dış mekânına, Anaokulum Anayurdum Projesi kapsamında kilim desenleri ve Türk konak süslemeleri motifleriyle yapılan düzenlemeyi inceledi ve önerilerde bulundu.

Sayın Durmuş, “Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusundan kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren bireyler yetiştirmek gayreti içinde olmalıyız. Kendi ülkesinin kültürüne ait özelliklerin farkında olan öğrenciler kültürel mirasımızı yaşatacak. Ancak o zaman çocuklarımız bilimle, teknolojiyle bu mirası birleştirerek yerli ve milli ürünler üretebilirler. Kültürel zenginliklerimize sahip çıkmalıyız. Motifleri, süslemeleri sadece şekil olarak görmemeli, motiflerin, süslemelerin arkasındaki hikâyeleri, anlamları, hikmetleri çözmeye çalışmalıyız. Böyle ilerlersek Anaokulum Anayurdum Projesi gibi güzel çalışmalar daha geniş alanlara yayılabilir.” dedi.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.