İl Başkanı Aldemir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü anma mesajı - Mersin Times

İl Başkanı Aldemir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü anma mesajı
  • Mersin Times
  • Genel
  • İl Başkanı Aldemir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü anma mesajı

İl Başkanı Aldemir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü anma mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85’inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir," İstiklal mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılını milletçe sevgi ve saygıyla anmaktayız.” dedi.

ABONE OL
9 Kasım 2023 16:10
İl Başkanı Aldemir’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü anma mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yas tutarak değil, onu eserleriyle anmak gerektiğini vurgulayan İl Başkanı Aldemir,” Bizler 10 Kasım’ı yas günü olarak değil, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anmak ve onun bize bıraktığı eser olan Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşatmak ve ona sahip çıkmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyete ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir. İstiklal mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, değerini ve güncelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen temel felsefesini doğru ve bir bütün olarak yeniden anlamaya çalışmalıyız. Son 22 yılda, Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘büyük eserim’ dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine gelecek nesillerinde büyük bir azim ve kararlılıkla sahip çıkacağına inancımız tamdır. Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” diye konuştu.(Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.