• Mersin Times
  • İklim Eylem Haftasında, İklim Değişikliğine Dikkat Çekildi

İklim Eylem Haftasında, İklim Değişikliğine Dikkat Çekildi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, İklim Eylem Haftası’nda iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla ‘İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi’ etkinliği düzenledi.

Türkiye’nin 20 ilinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezleri eş zamanlı olarak, 16-27 Ekim İklim Eylem Haftası dolayısıyla, iklim değişikliğine ilişkin farkındalığı arttırmak amacıyla bir Etkinlik gerçekleştirdi. Bu kapsamda MTSO AB Bilgi Merkezi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ‘İklim Eylem Haftası Poster Yarışması, Sergisi ve Film Gösterimi’ etkinliği düzenlendi. Liseler arası İklim Eylem Haftası Poster Yarışması’na Mersin genelinden 32 öğrenci katılırken, dereceye giren öğrenciler etkinlik sonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Yarışmada birinci olan Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi öğrencisi Can Köksal’a ödülünü Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru verdi. İkinci olan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Hüseyin Berk Efe’ye ödülünü, MTSO Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer Uçar verdi. Yarışmada üçüncü olan Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Selim Haykır’a ise ödülünü Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi verdi.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin eserleri 26-27 Ekim günleri arasında Forum Mersin Alışveriş Merkezi’nde sergilendi. Ayrıca etkinlik kapsamında öğrencilere ücretsiz olarak iklim değişikliği üzerine hazırlanan ‘Tomorrow’ adlı Fransız yapımı belgesel film izletildi.

Etkinlik, ödül töreninin ardından serginin gezilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.