• Mersin Times
  • İhsan Gültekin: İzlenen politikalar, Türkiye’nin potansiyelini yükseltecek

İhsan Gültekin: İzlenen politikalar, Türkiye’nin potansiyelini yükseltecek

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, Başbakan Binali Yıldırım’ın KOBİ’lere teknolojiye yönelik yatırımlarında yüzde 70 hibe, yüzde 30 geri ödemeli kredi imkanı sağlanacağını söylemesinin ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Gültekin, “Sağlanan destek ve teşvikler, hedeflerimizin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir” dedi.

Türkiye’nin güçlenmeye devam ettiğini ve desteklerin Türkiye ekonomisine güven duyulmasını sağladığını ifade eden AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, ‘Türkiye son 15 yılda yatırım, üretim ve ihracat alanlarında kendine büyük hedefler koymuş, bu hedefler doğrultusunda hızla ilerleyen ve bu hedeflere tek tek ulaşan ülke konumuna gelmiştir. Bundan sonraki dönemlerde koyduğumuz bu hedefler büyüyerek devam edecektir. Hükümetimizin üretimi ve ihracatı artırmak için izlediği politikalar Türkiye’nin potansiyelini daha da yükseltecektir’ dedi.

“Destek ve teşvikler, üreticinin motivasyonunu artıracak”

Başbakan Binali Yıldırım’ın KOBİ’lere sağlanacak kredi imkanlarına yönelik açıklamalarını anımsatan Gültekin, ‘Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın KOBİ’lere yönelik verdiği müjde çok cezbedici. KOBİ’ler teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yöneldiği takdirde kendilerine yüzde 70’i hibe yüzde 30’u geri ödemeli olarak kredi desteği sağlanacak. Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlayacak bu tür destek ve teşvikler Türkiye’nin hedeflerinin ne kadar yüksek olduğunun göstergesidir. Yatırımcıya sağlanan teşvik, hibe ve kredi imkanları üreticinin motivasyonunu artıracak ve geleceğe yönelik daha büyük yatırımlar için güven sağlayacaktır. Ülkemizin ekonomik olarak büyümesinin önümüzdeki dönemlerde de artacağından, üreticimizin ise hedeflerimize ulaşmaya katkı sağlamak için daha fazla üreteceğinden hiç şüphemiz yok’ ifadelerini kullandı.(Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.