İçimizi rahatlatan açıklama: Akkuyu Nükleer Nükleer inşasında herhangi bir hasar yok - Mersin Times

İçimizi rahatlatan açıklama: Akkuyu Nükleer Nükleer inşasında herhangi bir hasar yok
  • Mersin Times
  • Genel
  • İçimizi rahatlatan açıklama: Akkuyu Nükleer Nükleer inşasında herhangi bir hasar yok

İçimizi rahatlatan açıklama: Akkuyu Nükleer Nükleer inşasında herhangi bir hasar yok

Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çok sayıda ilde hissedilen depremin ardından açıklama yaptı. Anastasia Zoteeva, İnşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesinde deprem nedeniyle herhangi bir hasar olmadığını söyledi.

ABONE OL
6 Şubat 2023 17:34
İçimizi rahatlatan açıklama: Akkuyu Nükleer Nükleer inşasında herhangi bir hasar yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından, gözler Mersin Akkuyu Nükleer Santrali inşasına döndü. Konuya dair bi açıklama yapan Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Anastasıa Zoteeva, içimizi rahatlatan bir açıklama yaptı. İnşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesinde deprem nedeniyle herhangi bir hasar olmadığını kaydeden Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdür Zoteeva’nın açıklaması şöyle: “Türkiye’de meydana gelen deprem ve ardından yaşananlar hepimizi üzmüş ve endişelendirmiştir. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem, Akkuyu NGS sahasının bulunduğu bölgede yaklaşık 3 şiddetinde hissedilmiştir. Uzmanlarımız sahamızda bulunan bina, ekipman ve vinçlerde bir hasar tespit etmemiştir. Sahada inşaat ve montaj çalışmaları devam etmektedir. Depremde zarar görenlere elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. Çalışanlar arasında, şu an deprem bölgesinin temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekenler yapılmaktadır. Akkuyu Nükleer’in acil durum birimleri olan Mobilizasyon Birimi ile Sivil Savunma ve Acil Durum Koruması Birimleri, Türkiye’deki acil durum merkezi AFAD ile iş birliği yaparak deprem sonrası yardım için bölgeye ekipman ve personel göndermeye hazırlanmaktadır.

Depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.