“HER ZAMAN ÇOCUKLARIMIZIN YANINDAYIZ”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle ‘Çocuk Hakları ve Suç Sayılan Davranışlar’ konulu eğitim semineri düzenlendi.

Tarsus Toros Okulları’nda düzenlenen iki ayrı seminer kapsamında, ilköğretim öğrencilerine ‘Çocuk Hakları’, lise öğrencilerine ise ‘Suç Sayılan Davranışlar’ konularında Av. Tülay Sevgi Tunalı Can tarafından eğitim verildi.

Av. Hayriye Sözler Arkan ve Av. Necdet Aşkın’ın katılımıyla, öncelikle Toros Okulları ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘çocuk hakları’ konulu seminerde konuşan Av. Tülay Sevgi Tunalı Can, “Mersin Barosu’nda Çocuk Hakları Merkezimiz bulunmaktadır. Haksızlığa uğradığınız zaman merkezimize geldiğiniz takdirde, Mersin Barosu’na kayıtlı bulunan çok sayıda avukatımız, sizlerin yanında olacak, sizlere her zaman sahip çıkacak, sizin temel hak ve özgürlüklerinizi savunacaktır. Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin, sizlerin her daim yanında olduğunu unutmayın” dedi.

“ARKADAŞ SEÇİMİNDE AİLELER DESTEK VERMELİDİR”

Daha sonra lise öğrencilerine yönelik ‘Suç Sayılan Davranışlar’ konusunda eğitim vererek, arkadaş seçiminin önemine değinen Av. Tülay Sevgi, “Bazı kötü arkadaşlıklar çocuklarımıza kötü örnek oluşturacak, suç sayılacak davranışlar sergilemesine neden olabilir. Çocuklarımız, ailesinden olumsuz davranışlar görmese bile, arkadaşlarından görüp etkilenebilir. Arkadaş seçiminin, çocuklarımızın suça yönelmesinde önemli rolü vardır. Bu nedenle ebeveynler, çocuklarına arkadaş seçiminde destek vermelidir” dedi.

Tarsus Toros Okulları yönetimi ve öğrencileri, toplumumuzda önemli bir konu olan “Çocuk Hakları ve Suç Sayılan Davranışlar” konulu eğitim seminerini gerçekleştirerek duyarlılık gösteren Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’e, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi yönetimine, eğitimi hazırlayıp sunan Av. Tülay Sevgi Tunalı Can ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler. (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.