• Mersin Times
  • “Her mahalleyi standardı yüksek ilçeye çevireceğim”

“Her mahalleyi standardı yüksek ilçeye çevireceğim”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Yenişehir Belediye Başkan A. Adayı Burhan Tekniker, Yenişehir’in misyonuna vizyon katmak için destek turlarına devam ediyor. Gittiği her yerde ilgi ile karşılanan ve Partili, partisiz her kesin sempatisini toplayan Tekniker, Mersin Times Gazetesi İmtiyaz sahibi Kerem Türk’ü gazete ofisinde ziyaret ederek, projelerini anlattı. CHP’de 40 yılı aşkındır siyaset yapan, yerel yönetimler dahil birçok kademede görev alan Tekniker, deneyim ve tecrübelerini projelere dönüştürerek daha etkin biçimde hizmet etme amacı ile aday olmaya karar verdiğini açıkladı.

 

 

“Daha etkin, yetkin ve köklü çözüm üretmek için aday oldum”

‘Bilimsel Çağdaş üretken Belediyecilik’ sloganı ile yola çıkan Tekniker, aday olama gerekçesini şu cümlelerle sıraladı: “Yaşanılır bir Kentin sadece kaldırım taşları ve makyajla geçiştirilmeyip; Belediyeciliğin yaşayan insanların siyasal, sosyal, ekonomik, kültürel, yaşam standardının çağdaş ve insanca oluşmasının gereğine inanıyorum. Özgürce üretip, hakça bölüşen, demokratik, katılımcı, Halkın yönetimlerde söz ve karar sahibi olabileceği bir Belediye ve Kent yönetimini hayata geçirmek hayallerimden biridir.  Aynı zamanda İnsanı insan yapan temel değerlere sahip çıkmak, eylemleri, insana bakışı, uygulamalarıyla, huzurlu bir dünyanın yaratılmasına katkı sağlamak gerekir.  Dünden bugüne, siyasal, sosyal, ekonomik yalancılara, talancılara karşı her türlü tehditlere karşın Büyükşehir ve Yenişehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerim süresinde verdiğim amansız kavgaların daha etkin, yetkin ve köklü çözümlerini üretmek ve uygulamak için aday oldum”

 

 

“Her muhtarımız kendi mahallesinde belediye başkanı olacak”

Genel iktidar olabilmenin yolu, yerelde gösterilen başarıdan geçtiğini ifade eden Tekniker, “Yerel yönetim hizmetlerinde başarı gösteren belediyeler, partilerini hep iktidara taşımıştır. Mersin’i Büyükşehir’i ile birlikte yeniden çağdaş demokratik ve bilimsel bir yönetime taşıyacağız. Özelikle Yenişehir ilçesinin oylarını yüzde 60 artıracağıma inanıyorum. Partim beni aday göstermesi halinde sosyal belediyecilik örneği konusunda ilçemizi Türkiye’ye örnek olabilecek bir konuma getireceğim. İlçemizde 32 mahalle var. Her muhtarımız, aynı zamanda kendi mahallesinin belediye başkanı kadar yetkili olacak. Yani Her muhtarımız kendi mahallesinde belediye başkanı olacak. Katılımcı belediyeciliği yaratacağız.  Özcesi Yenişehir’in her mahallesini standardı yüksek bir ilçe haline getireceğim. ” dedi.

 

BURHAN TEKNİKER KİMDİR?

1959 yılında Mersin’de doğdu.

İlkokul, Ortaokul, Lise eğitimini Mersin’de aldı.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakütesi’nde Mimarlık okudu.

Eğitimini 1983 yılında ”ŞEHİRCİLİK ve KENT TASARIMI” konusunda Master yaparak Yüksek Mimar olarak tamamladı.

1977 yılında CHP’nin üyesi oldu. Gençlik Kollarında ve Partinin çeşitli kademelerinde aktif görevler aldı.

CHP’nin kapatılması sonucunda SODEP’in Mersin’deki örgütlenme faaliyetlerine aktif olarak katıldı. 36 yıldır CHP’nin üyesi!..

1994-1999 yılları arasında CHP Yenişehir ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, Encümen üyeliği, İmar Komisyon Başkanlığı, Çevre Komisyonu vs. görevlerde bulundu.

Sivil Toplum Örgütlerinde, T.M.M.O.B. Mimarlar Odasında Yöneticilik, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği, Mersin Serbest Bölge T.A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

2 dönem M.İ.Y. Spor Kulübünde yöneticilik, M.İ.Y. Spor ve Eğitim Vakfı Kuruculuğu, Başkanlığı ve yöneticiliği görevlerinde bulundu.

1997 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Okan Merzeci’nin vefatı dolayısı ile Meclis içerisinden CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görevlendirildi.

1999 yılında CHP’nin Yenişehir Belediye Başkan aday adayı olarak ön seçimlere katıldı.

2004 yılında CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu.

Şu anda Mimarlık ve İnşaat işlerinin yanında Kurucusu olduğu özel bir Eğitim Kuruluşunun Kurum Temsilciliği görevlerini yürütmekte.  (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.