• Mersin Times
  • HDP İl Eş Başkanlarından Gazetemize Ziyaret

HDP İl Eş Başkanlarından Gazetemize Ziyaret

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz ay göreve başlayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Eş Başkanları Fatmagül Demirtağ ve Murat Baykan gazetemize ziyarette bulundu.

Ekim ayında yapılan kongrede HDP İl Eş Başkanlığına seçilen Fatmagül Demirtağ ve Murat Baykan gazetemize ziyarette bulunarak projelerini aktardılar. Ziyarette konuşan Demirtağ, “Yeni yönetim olarak basın emekçisi arkadaşlarımızı ziyaret etmeyi planladık. Biz biliyoruz ki demokrasi yerelde başlar. Ve yerel demokrasinin teminatı da özgür düşünen bağımsız gazetecilerdir. Gelişmiş modern ve demokratik ülkelere baktığımızda, yerel basının rolü ve önemi büyüktür. Yerel basın özgür geliştikçe demokrasimize katkı sunacağına inanıyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı, yerel basını ziyaret programı başlattık. Bu ziyaretlere de Mersin Times’tan başladık. İlerleyen günlerde basın mensubu arkadaşlarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz” dedi.

Son genel seçimlerde 6 milyona aşkın oy aldıklarını ve Türkiye’nin 3’üncü partisi olduklarını hatırlatan Demirtağ, “Ülkemizin temel sorunlarından biri demokrasidir. Mersin için geliştireceğimiz projelerle birlikte radikal demokrasi talebimizi de sürekli gündeme getireceğiz” dedi.

“Herkesin ve her kesimin sesi temsilcisi”

Demirtağ’dan sonra söz alan Murat Baykan ise, basın çalışanlarının her zaman özveri ile mesleklerini icra etmeye çalıştıklarını söyledi. Baykan,  “İlerleyen günlerde basın çalışanı arkadaşlarımızla birlikte bir kahvaltı düzenleyip tanışacağız. Çünkü basın her zaman siyasi aktörlerin sesini duyurma aracadır. Kentimiz Mersin ile ilgili ciddi projelerimiz var. Özellikle tarım, turizm ile ilgili dönem dönem yapacağımız araştırmaları rapor halinde kamuoyu ile paylaşacağız. Sanayi kenti olmamız münasebeti ile de fabrikalarda çalışan emekçi kardeşlerimizin de sesi olmaya çalışacağız. Özcesi Partimiz HDP herkesin ve her kesimin temsilcisi olacak” ifadelerini kullandı.

Görevlerinde başarılar dileyen Mersin Times İmtiyaz sahibi Kerem Türk ise daha sonra konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.