HDP çalışanı Ferhat Aydın’ın evi polisler tarafından tekrar basıldı

HDP çalışanı Ferhat Aydın’ın evi polisler tarafından tekrar basıldı                 10.06.2024

Ads-z-tasar-m-6

2019 Mersin yerel seçimlerinde seçim çalışmaları yürüten HDP’li Ferhat Aydın 10 haziran 2024 akşam saat 20.30 civarında aralarında sivil polislerinde olduğu kolluk kuvvetlerince tekrar baskın yapıldı.

Gazetemize konuşan Neslihan Aydın;

Büyük Oğlum Diyar devalarca evin içinde polisler tarafından dövüldü.

Sabahın erken saatlerinde uygunsuz bir şekilde evimize gelip özel alan dinlemeden saygısızca anayasaya aykırı tavırlarca ithamlarda bulunuluyor. Bunu gören oğlum ise sizlerin yaptığı usulsüzlüktür anayasaya aykırıdır lütfen görevinizi yapın ve evimizden gidin dedikten sonra, özellikle sivil polislerin “Kes, sen de baban gibi teröristsin deyip küfürler ederek defalarca darp edildiği Neslihan Aydın tarafından bildirildi.

Evde küçük çocuklarımız var

ben dahil evdeki herkes artık yine gelecekler diye korkuyoruz özellikle küçük çocuklarım aşırı korkmakta ve evden dışarı çıkamamaktadır. Çocuklarımız dışarıda kolluk kuvvetlerini görünce korkuyor ve okula gitmeyi red ediyorlar. Mersin valisinden bu konuda yardım talep ettik ama bir sonuç alamadık.

Hedef gösterilmek isteniyoruz

Yaklaşık 8 ay önce evimizin duvarlarına kimin yazdığı belli olmayan tehdit ve küfür içerikli yazılar yazıldı resmen hedef gösteriliyoruz. Çağrılarımız yanıt vermiyor devlet bu konuda sessiz kalıyor ve  baskılar devam etmektedir. son çare olarak bu olayı basına yansıtmak istedim. Aileme bir şey olacak endişesi ve korkusunu yaşıyorum.

Gerekli kurum ve kuruluşlardan destek bekliyorum “Eşim Türkiye’de değil lütfen peşimizi bırakın”

Neslihan Aydın’ın belirtmiş olduğu çağrı aynen bu şekildedir. “Ben resmi mercilere, Cimer ve Valiliğe bu konuyu belirttim ama polisler sürekli evimizi basmaya devam etmektedir.  Eşim artık Fransa’da yaşamak ve oraya iltica etmek zorunda kalmıştır. Eşim için artık evimize gelmeyin. ben ve çocuklarım korkuyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.