Hamit Karış , birlik ve beraberlik çağrısı yaptı - Mersin Times

Hamit Karış , birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Hamit Karış , birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir basın bülteni yayınladı. Karış, mesajında, Cumhuriyet'in ilanının 100. yılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarını koruma ve geleceğe taşıma konusundaki kararlılıklarını ifade etti.

ABONE OL
27 Ekim 2023 18:10
Hamit Karış , birlik ve beraberlik çağrısı yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hamit Karış, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda, birlik ve beraberlik içinde, el ele vererek çalışmaya devam etmeliyiz. Cumhuriyetimiz, bizlere demokrasiyi, laikliği ve çağdaş yaşamı armağan etmiştir. Bu değerler ışığında, ülkemizi daha da ileriye taşıma sorumluluğumuz bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı, Mersin ve Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşları, Atatürk’ün çizdiği yolda, kenetlenerek, Cumhuriyetin temel değerlerini koruma ve geleceğe güvenle bakma konusunda daha fazla çaba göstermeye davet etti.

Karış, “Bizi biz yapan değerler etrafında birleşerek, ortak bir gelecek vizyonu çerçevesinde hareket etmeli, aramızdaki farklılıkları zenginlik olarak kabul edip, ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti için çalışmalıyız.” diyerek, Cumhuriyet Bayramı’nın, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesi gereken bir milat olması gerektiğinin altını çizdi.

Hamit Karış’ın açıklaması tüm Mersinlilerin ve Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığı, şehit ve gazileri minnetle andığı cümlelerle son buldu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.