• Mersin Times
  • Gültekin: Hükümetimiz, Yatırımlarda Kendisiyle Yarışıyor

Gültekin: Hükümetimiz, Yatırımlarda Kendisiyle Yarışıyor

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’da yapacağı 375 tesisin toplu açılış törenine yönelik açıklamalarda bulundu. Açılışta Mersin’den de 10 tesisin hizmete açılacağını belirten Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kalkınma Bakanı Elvan’a teşekkür etti.

Son 15 yılda yapılan yatırımlar sayesinde hükümetin kendisiyle yarıştığını ifade eden İhsan Gültekin; ‘Vatandaşın büyük bir özlemle arzu ettiği birçok proje, birçok hizmet 15 yıllık süre içinde tek tek hayata geçti. Son 15 yılda 156 milyar lira yatırım yapıldı. Yüzlerce baraj, binlerce tesis kuruldu. Doğayı korumak adına birçok alan koruma altına alındı ve yeşil alanlar artırıldı. Açılış törenleri de bu eserlerle gurur duymamıza vesile olan bir geleneğimiz haline geldi. Hizmete sunduğu tesisleri her geçen yıl biraz daha artıran hükümetimiz, adeta kendisiyle yarışıyor’ dedi.

“Mersin, payına düşeni aldı”

Mersin’de yapımı tamamlanan 10 tesisin Ankara’daki açılış töreninde hizmete açılacağını belirten Başkan Gültekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a teşekkür etti. Gültekin; ‘Bu yıl da 7,7 milyar lira yatırım bedelli 375 eser, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’da hizmete açılacak. Ülkemize kazandırılan bu hizmetlerin arasında 62 milyon liralık yatırım bedeli ile Mersin de payına düşeni almış durumda. Ankara’daki açılış töreninde Mersin’de Devlet Su İşleri’nin (DSİ) tamamladığı 10 tesis hizmete açılacak. Sulama, içme suyu, gölet ve taşkın koruma tesislerinden oluşan bu eserlerle çorak arazilerimize can suyu, köylerde taşkından zarar gören arazilerimize de barikat olacağız. Ayrıca kentimiz yeni orman yolları, ağaçlandırma, fidan üretimi, altyapı iyileştirmeleri gibi birçok hizmete kavuşacak. Kentimize kazandırdığı bu tesislerden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Mersin için gösterdiği çabalardan dolayı Sayın Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a teşekkürlerimi sunuyorum’ şeklinde konuştu. (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.