Gültak; Akdeniz’e sahip çıkalım, oylarımızı heba etmeyelim! - Mersin Times

Gültak; Akdeniz’e sahip çıkalım, oylarımızı heba etmeyelim!

Gültak; Akdeniz’e sahip çıkalım, oylarımızı heba etmeyelim!

Seçmenlerle buluşmalarını kırsal mahallelere yaptığı gezilerle sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı Gültak; “Çok daha hızlı kalkınmak istiyorsak, daha çok TOKİ projesi yapmak istiyorsak, gençlere ve kadınlara daha çok ulaşmak istiyorsak, Akdeniz’de de Büyükşehir’de de Cumhur İttifakı adaylarına, halkımızdan destek istiyorum. Akdeniz’e sahip çıkalım, oylarımızı yoymayalım (heba etmeyelim)” dedi.

ABONE OL
4 Mart 2024 15:11
Gültak; Akdeniz’e sahip çıkalım, oylarımızı heba etmeyelim!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M. Mustafa Gültak, seçim gezileri kapsamında hafta sonu Demirhisar, Puğkaracadağ, Parmakkurdu, Yanpar, Bahçeli, Burhan, Bahçeli, Kürkçü ve Yeni Mahalleyi ziyaret ederek seçmenlerle bir araya geldi, 31 Mart’ta destek istedi. Her gittiği yerde vatandaşların büyük coşkusu ve sevgi seli ile karşılanan Başkan Gültak, Akdeniz’i 5 yılda değiştirip dönüştüren, başta kadınlar, gençler ve çocuklar olmak üzere, eğitim, istihdam, kültür, sanat ve spor gibi hayatın her alanına dokunan hizmetleri, proje ve yatırımları anlattı.

“Akdeniz’de artık sevgi dili hakim”

Gerek proje ve hizmetlerin, gerekse Mersin ve Akdeniz’de barış, huzur, kardeşlik ve güven ortamının sürmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Gültak, Yeni Mahalle’de miting havasında, coşku içinde geçen buluşmada vatandaşlara seslendi. AK Parti Mersin Milletvekili Havva Sibel Söylemez ile AK Parti il ve ilçe teşkilatlarının eşlik ettiği buluşmada Başkan Gültak, “Akdeniz’de artık kavga, gürültü değil, sevgi dili hâkim. Bunun bir 5 yıl daha teminatı olacağımızın da sizlere sözünü veriyorum” dedi.

“Gençler, kadınlar, öğrenciler için hizmet ve projeler ürettik”

Konuşmasında, üniversite okumak isteyen gençler için ilk kez hizmete açtıkları etüt merkezini hatırlatan Başkan Gültak; “Daha önce bu tür eğitim kurumları Akdeniz’de yoktu. Ama artık var. Gençlerimiz geliyor, 1 lira dahi ödemeden etüt merkezimizden faydalanıyorlar. Ayrıca kültür ve sanat evlerimizde mesleki eğitim alan kadınlar için kreşler açtık. Bizden önce bu evlerin hiçbiri yoktu. Yine kültür ve sanat evlerimize gelen kadınları, ülkemizin en güzel illerine günübirlik gezilere götürüyoruz. Dört buçuk yılda Akdeniz’de 15 bin hanımefendiyi gezmeye yolladık. İlk kez bir Akdeniz Belediye Başkanı, Çay Mahallesi ve Barış Mahallesi’nde TOKİ ile beraber 5 yılda bin (1000) konutu bitirdi. Şu an Çay Mahallesi sakinleri yeni evlerinde güven içinde yaşıyorlar” diye konuştu.

“Bir lira ödemeden Akdeniz’e sıcak ve soğuk asfalt tesisi kazandırdım”

Sözlerini; “Meclis çoğunluğu elimizde olmadığı için borçlanma yaptırmadılar. Ama biz bir şekilde yaptık” ” şeklinde sürdüren Başkan Gültak, “Akdeniz’e ilk kez sıcak ve soğuk asfalt şantiyesi kazandırdık; Kürkçü Mahallesi’nde… Peki, nereden geldi? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kardeş belediyecilik anlaşmasıyla Şahinbey Belediyesi’nden aldık. Bu tesislere 1 lira dahi ödemedik. Hepsi bedavaya geldi. Artık sizindir, Akdeniz’in artık sıcak ve soğuk asfalt tesisleri var” şeklinde konuştu

“Akdeniz’e sahip çıkalım, oylarımızı yoymayalım”

Yılmaz Güney Parkı’nın içine ilk kez Akdeniz Belediyesi’ne ait yarı olimpik bir yüzme havuzu yaptıklarını, portatif yüzme havuzları kurarak 5 bin çocuğa yüzme öğrettiklerini belirten Başkan Gültak, “Akdeniz’e sahip çıkalım. Oylarınızı yoymayın, (heba etmeyin). Ya devletini, bayrağını, istiklal Marşı’nı bilen, bunlarla sorunları olmayan şu kardeşiniz gelecek… Ya da 15 yıldır bildiğiniz, hizmet etmemiş, insanları ayrıştırmış bir ekip gelecek” dedi.

Soydan’a destek çağrısı

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde; Mersin Büyükşehir’de Cumhur İttifakı Adayı Serdar Soydan’a da destek isteyen Başkan Gültak; “Çünkü Akdeniz Belediyesi olarak bütçemiz kısıtlı. Yapamadığımız işler, projeler olursa Serdar Başkan yanımızda durur, bize destek olur.  O yüzden daha hızlı kalkınmak istiyorsak, daha çok TOKİ projesi yapmak istiyorsak, daha çok gence ve kadına ulaşmak istiyorsak, Akdeniz’de ve Büyükşehir’de Cumhur İttifakı’na desteklerinizi istiyorum” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.