Gülnar doğalgaza kavuşuyor

Gülnar doğalgaza kavuşuyor

Gülnar Belediyesi ve AKSA Doğalgaz işbirliğiyle başlatılan projede çalışmalar başladı. Gülnar'ın her yerine vatandaşlara hizmet götürmenin gayretinde olan Gülnar Belediyesi, ilçenin ihtiyacı olan projeleri bir bir hayata geçiriyor.

ABONE OL
14 Mayıs 2023 17:01
Gülnar doğalgaza kavuşuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe halkının uzun süredir beklediği doğalgaz hattı döşeme çalışmaları Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar’ın girişimleri neticesinde Aksa Doğalgaz firması tarafından ilk kazma vuruldu. İlçenin gelişimi için kilit önem taşıyan ve ilçeyi cazibe merkezi haline getirecek doğalgaz şebeke çalışmaları Gülnar Belediyesi tarafından Aksa Doğalgaza yer temini yapılan Akdeniz Mahallesinde temel atma töreni ile başladı.

Gülnar Belediyesi ve AKSA Doğalgaz iş birliğinde yürütülen projenin birinci etabında, bu yıl 30 km doğalgaz montaj çalışması yapılarak Kasım ayı başında 2bin konuta doğalgaz verilmesi planlanıyor.

İlçe Kaymakamı Musa Ayyıldız programda yaptığı konuşmada; ” Bugün çok büyük bir kamu yatırımı ve hizmete şahitlik ediyoruz. Doğalgazın Gülnar’a gelmesi büyük önem arz ediyor. Gülnar’ın çok temiz bir havası var. Kışın kömürün vermiş olduğu kirli görüntü ve oksijenimizi azaltması büyük bir sıkıntıydı. Ama inşallah doğalgaza kavuşarak bu oksijenimizi daha temiz kullanacağız hem de görüntü kirliliğinden kurtulacağız. Ayrıca çok büyük bir konfora kavuşacağız. Doğalgazımızın ilçemize gelmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanımıza , Aksa Doğalgaz Bölge Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun “dedi.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar programda yaptığı konuşmada; ” Bugün ilçemiz için önemli bir gün. Söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Doğalgaz projemizin temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz. Yıllardır yapılamaz denilen projeleri hayata geçirmek bizlere nasip oluyor. Gülnar için doğalgaz sözünü 4 yıl öce seçim vaadi olarak vermiştik. Bu iş için defalarca Ankara’ya gittik. Doğalgaz borusunun üzerinden geçtiği bir güzergahta değiliz, dolayısıyla bir dizi Ankara ziyaretlerimiz neticesinde bu aşamaya geldik. Girişimlerimiz sonucunda şükürler olsun ilçemiz doğalgaza kavuşuyor. Gülnar’a doğalgaz gelsin dedikten sonra bu görevi Gülnar Kent Konseyi Başkanımıza devrettik. Belediyemizi ve ilçemizi temsilen bu görevi Kent Konseyimiz sürdürdü. İnşallah kış gelmeden doğalgazın verileceğini duyduk. Doğalgaz tüpe, kömüre göre daha ucuz hem de çevreye bıraktığı atıklar açısından daha çevreci. Doğalgazın ilçemize gelmesinde destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, bakanlarımıza, kaymakamlarımıza, cumhur ittifakı ilçe başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, kent konseyi başkanımıza, belediye personellerimize, bizlere inanan kıymetli vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ederim. Gülnar’ımıza ve kıymetli vatandaşlarımıza doğalgaz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Aksa Doğalgaz Çukurova Bölge Müdürü Tufan Duman programda yaptığı konuşmada; Sevgili Gülnarlılar; bugün sizlerle beraber Gülnar için çok önemli olan doğalgaz dağıtım projesinin başlangıcını yapmaktan ve aranızda olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Doğalgaz dağıtım şirketi olarak, geçen yılın aralık ayında lisansımıza dahil ettiğimiz Gülnar ilçemizde gerek kaymakamımızın gerek belediyemizin vermiş olduğu destekler doğrultusunda çok hızlı hareket ederek kalıcı LNG sistemiyle şehrimize gaz arzı sağlayacağımız yerin teminini sağladıktan sonra şu an bulunduğumuz Akdeniz mahallesinde tesis yerimizin ihalesini yapmış durumdayız. Bugünde yüklenici firmamız ve ekibimizle beraber doğalgaz dağıtım projesinin başlangıç törenini gerçekleştireceğiz.

Proje hakkında kısaca bilgi veren DUMAN; “Gülnar’da bu sene itibari ile yaklaşık 30 km doğalgaz montaj çalışması gerçekleştireceğiz. Bununla beraber bulunduğumuz bölgedeki Toki konutları, Ergenekon konutları ve Akdeniz mahallesinin kalan bölgedeki kısımlara ulaşmayı ve gaz arzı sağlamayı planlıyoruz. Daha sonra Ayvalı Mahallesi geçişte şebekenin gideceği noktaya kadar ilerleyerek bu yıl sonuna kadar yaklaşık 2000 konuta doğalgaz konforunu ucuzluğunu ekonomisini ulaştırmaya çalışacağız. Doğalgaz çevreci bir yakıt. Gülnar’ımızın hava kirliliğini engelleyecek bir yakıt. Doğalgaz diğer yakıtlara göre bütçenize tasarruf sağlayacak bir yakıt. Depolama gerektirmiyor. Konforu fazla. Dolayısıyla bulunduğu şehre ticari olarak da katkı sağlayacak. İlçemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak inşallah kazasız belasız sağlıklı başarılı bir çalışmanın sonunda yüklenici firmamız ve ekip arkadaşlarımızla birlikte kalıcı bir çalışma yapmak ve ekim ayının sonunda kasım ayının başında Gülnar’da konutlarda gaz arzını sağlamayı amaçlıyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Açılış temeli dualar eşliğinde yapıldı

Akdeniz mahallesinde düzenlenen törene; İlçe Kaymakamı Musa Ayyıldız, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Aksa Doğalgaz Çukurova Bölge Müdürü Tufan Duman, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Celal Kadim, Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, Milliyetçi Hareket Patisi Kaçep İlçe Başkanı Ayşe Aydın, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Selda Arslan, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Güleç, Kent Konseyi Başkanı Selami Bağca, kurum amirleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katılım sağladı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.