“Gönüllü olarak serada yetiştirdiği sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor” - Mersin Times

“Gönüllü olarak serada yetiştirdiği sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor”
  • Mersin Times
  • Genel
  • “Gönüllü olarak serada yetiştirdiği sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor”

“Gönüllü olarak serada yetiştirdiği sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor”

Mezitli Belediyesi gönüllü sera emekçisi Salman Kalender, yetiştirdiği bütün sebze ve meyveleri ihtiyaç sahipleri için aşevine bağışlıyor. Emekli deniz astsubayı olan Salman Kalender Eski Mezitli yolu üzerinde, Mezitli Belediyesi tarafından oluşturan yaklaşık 4 dönümlük sera alanında gönüllü olarak 8 yıldır serada üretim yapıyor.

ABONE OL
2 Haziran 2023 23:52
“Gönüllü olarak serada yetiştirdiği sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Mezitli Belediyesinde 2015 yılından beri gönüllü olarak çalışıyor’’

Serada gönüllü olarak üretim yaptığı bilgisini veren Salman Kalender 8 yıldır aralıksız üretime devam ettiğinin altını çizerek Mersinli vatandaşları dayanışmaya davet etti. Kalender, ‘’ Belediyemizin bize tahsil ettiği alanda aşevi için sebze yetiştiriyorum. Üretime 9 kişi ile birlikte başladık ancak şuan yalnızım ve tek başıma devam ediyorum. Tatiller de dâhil olmak üzere, zamanımın tamamını burada geçirmekteyim. Hiç bir ücret almadan hiçbir talepte bulunmadan, bu işi gönüllü olarak belediyemiz ve halkımız için yapmaktayım’’ dedi.

“Birkaç tohum ekerek başladım, şimdi kocaman bahçe oldu’’

2015 yılında gönüllü olarak bu alanda sadece birkaç tohum ekerek başladığını aktaran Salman Kalender, yetiştirdiği sebzeleri, Mezitli Belediyesi’nin ihtiyaç sahipleri için kurduğu, aşevine bağışlamaya devam ediyor. Daha sonra arkadaş ve çevresinin desteğiyle Türkiye’nin farklı yerlerinden getirdiği sebze ve meyve tohumlularını ekerek koca bir seraya dönüştürdüğünü söyleyen Kalender; ”Bu iklimin şartlarına uygun olan tohumları ektik ve çoğalttık. İhtiyaç fazlası tohumları da ’Atalık Tohum Takas Gurubu’na bağışladık. Bazı tohumların saklanması için de Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan, bize soğuk hava deposu ayarladı. Şuanda tohumlarımız kontrol altında ve ihtiyaç olduğu zamanlarda isteyen herkese, her yöreye ücretsiz gönderebiliriz” diye konuştu.

Belediye başkanımız bize her türlü desteği verdi’’

Bu sera alanın yaratılmasında, Belediye Başkanı Sayın Neşet Tarhan’ın her türlü desteği verdiğini söyleyen Salman Kalender, emekli insanlara yönelik yaptığı çağrıda, “Gelin gönüllü sahasına birlikte üretim yapalım. Şu gördüğünüz Büyük asma ağacını 20 santimlik bir fidandan ürettim. Üzüm zamanı geldiğinde yaklaşık 200 kilo üzüm verecektir. Bu üzümlerin ihtiyacı olan 200 kişiye gittiğini düşünün, bu çok güzel bir duygu. Gelin birlikte çalışalım üretelim’’ ifadelerine yer verdi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.