• Mersin Times
  • GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK PROGRAMININ BİRİNCİ KISMI TAMAMLANDI

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK PROGRAMININ BİRİNCİ KISMI TAMAMLANDI

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanlarda meydana gelen ve anında müdahale edilmesi gereken olaylara karşı, daha hızlı ve etkin müdahale sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirdiği Gönüllü İtfaiyecilik Eğitim Programı’nın birinci kısmını tamamladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından kamuoyunda yangın ve kazalara karşı vatandaşların duyarlılığını artırmak amacıyla başlatılan Gönüllü İtfaiyecilik Eğitim Programı’nın birinci kısmı olan Gülnar, Mut ve Anamur eğitimleri sona erdi. Eğitim programına vatandaşlar, yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

100 tanker dağıtılacak

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından 100 adet yangın söndürme tankeri ise acil müdahalelerde kullanılmak üzere belirlenen mahallelere dağıtılacak. Ayrıca mahalle muhtarı ile birlikte beş kişinin görevli bulunduğu tanker, ihtiyaç doğrultusunda mahallenin hizmetlerinde de kullanılabilecek.

Gönüllü İtfaiyecilik eğitimlerinde yangın bilgisi, türlerine göre yangınlara müdahale edebilme ve makina teçhizat bilgisi konularında eğitimler verildi. Eğitimlerini tamamlayan personellerin İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerince görev bölgesinde denetimleri yapılarak, aynı bölgede eğitimleri periyodik olarak devam edecek. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.