Gönüllerin dostu Turgay Akyüz AK Partiden Milletvekili A. Adaylığını açıkladı
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Gönüllerin dostu Turgay Akyüz AK Partiden Milletvekili A. Adaylığını açıkladı

Gönüllerin dostu Turgay Akyüz AK Partiden Milletvekili A. Adaylığını açıkladı

Kentimiz Mersinliler tarafından sevilen iş insanı Turgay Akyüz, AK Partiden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

ABONE OL
17 Mart 2023 01:06
Gönüllerin dostu Turgay Akyüz AK Partiden Milletvekili A. Adaylığını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kuruluşundan bu yana AK Partide siyaset yapan Turgay Akyüz, bu kez Mersin kamuoyunun sesine kulak vererek Milletvekili Aday Dayı olduğunu açıkladı. Akyüz, Mersin Suphi Öner Öğretmen Evinde basına verdiği kahvaltılı basın toplantısında AK Partiden Mersin Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu. Basın emekçilerinin de yoğun ilgi gösterdiği gösterdiği duyuru toplantısına Partili yöneticilerin yanı sıra birçok iş insanı, Yöre Dernekleri ve STK temsilcileri de katılım sağladı.  

Kahvaltının ardından, Turgay Akyüz’ün Parti çalışmaları konusunda bu güne değin yaptığı hizmetler konusunda basın emekçilerine bilgi verilirken, alkışlar eşliğinde neden Ak Partiden aday adayı olduğunu açıklamak için kürsüye geçerek anlattı.  Mersin Kamuoyunun “gönüllerin adamı” olarak nitelendirdiği Turgay Akyüz, AK Partinin mutfaktaki her kademesinde halka hizmet ettiğini söyledi.

AK Partinin kurulduğu 2002 yılından bu yana hiçbir şahsi karşılık beklemeden emek verdiğini ve birçok başarılı projede yer aldığını ifade eden Akyüz, “Aslen Diyarbakırlıyım.  Siyasetten arda kalan zamanda STK’lar içerisinde Partime ve halkıma hizmet etmeye çalışıyorum. Mersin’de yaşayan her kesin ve her kesimin rızasını alarak siyaset aranasında halkıma hizmet etmek istiyorum. Mersin’in kuzeyinden güneyine, doğusundan batısını kadar tutunda her ocak benim evimdir. O evlerde yaşayan her kes benim ailemdir. Ne kadar Diyarbakırlı isem, o kadarda Mersinliyim, Türkiyeliyim. Ben bir insan sevdalısıyım, Mersin sevdalısıyım” dedi.

Güleç yüzlü ve doğal duruşu ile dikkatleri üzerine çeken, samimi ve içten duyguları ile konuşmasına devam eden Turgay Akyüz, “Yıllardır, Mersin’e hizmet eden biri olarak, bu kentin sorunlarını biliyorum. Dostlarımın da öneri ve teşviki üzerine aday adayı oldum. Ankara’dan icabet alır isem, Mersinlinin sorunlarını çözmek adına hizmet etmeye talibim. Beni her konuda destekleyen (STK)temsilcilerine, buraya kadar gelip desteklediklerini esirgemeyen basın emekçilerine çok teşekkür ederim” şeklinde ifadeler kullandı.  

Turgay Akyüz, çekilen hatırsa fotoğrafların ardından, gelen konuklarını, basın toplantısının bitiminde de her kes ile tek tek tokalaşarak uğurlaması dikkat çekti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.