FARKINDALIK YARATAN PROJE; GÖÇMEN KAVŞAĞI AÇILDI…

FARKINDALIK YARATAN PROJE; GÖÇMEN KAVŞAĞI AÇILDI…

ABONE OL
3 Nisan 2022 20:20
FARKINDALIK YARATAN PROJE; GÖÇMEN KAVŞAĞI AÇILDI…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KEREM TÜRK

8 Ocak’ta yapım çalışmalarına başlanan Göçmen Kavşağı bugün açıldı.

Hizmete açılan Göçmen Kavşağı, tam 85 günde tamamladı.

Aldığım bilgilere göre bu süre içinde 85 günün 42 günü yağışlı geçmiş. Artık bu projenin tamamlanması ve halkın hizmetine sunulması için, nasıl bir emek ve gayret gösterildiğini siz düşünün.

Helal olsun sözünde duran Başkan Vahap Seçer’e.

Helal olsun çalışma arkadaşlarına ve bu işin üstesinden gelen yükleniciye.

Diğer katlı kavşaklara göre çok daha kapsamlı ve büyük olmasına rağmen yine zamanından önce tamamlandı.

Yetkililerden aldığım bilgilere göre;

755 metre uzunluğunda battı çıktıya sahip olan katlı kavşak, aynı zamanda birden çok ilki de bünyesinde barındırıyor.

Projede her detay düşünülmüş. Yüzde 3,00 – 3,50 arası boyuna eğimi ile iyi bir görüş olanağı sağlıyor. Bu eğim ve görüş açısı, daha konforlu araç sürüşünü de sağlayan bir proje.

Göçmen kavşağı 86 metre kapalı kesite sahip ilk kavşak özelliğini de taşıyor. Kapalı kesitin uzun olması nedeni ile katlı kavşak üzerinde yer alan araç trafiğinin daha hızlı hareket etmesini sağlayacak.

Ayrıca kapalı kesitte kullanılan LED aydınlatmaları, çeşitli saat aralıklarında ışık ayarları yapmaya uygun olması nedeni ile enerji tasarrufu da sağlayacak.

İşin en önemli tarafı da hem yayalar hem de bisiklet sürücüleri projenin öznesi durumunda…

Göçmen kavşağı, Mersin ili genelinde yapım çalışmaları süren bisiklet yolları ile entegre çalışacak şekilde projelendirilmiş. Mersin stadyumu ile sahili, 3. ve 4. Çevre yolları ile de genel bisiklet yolları ağı ile buluşturacak.

Bu projeye en çok sevinenler bisiklet sürücüleri. Mersin’in her tarafı mavi kuşaklarla renkleniyor. Bisiklet yolları gittikçe artıyor.

Yaptığım araştırmada, bu katlı kavşakta yer alan bisiklet geçişleri Türkiye’de bir ilkmiş. Gerçekten çok sevindirici.

Özellikle Göçmen kavşağının doğusunda 2, batısında da 1 üst geçit yapılarak yayaların daha rahat ulaşım sorunu çözülmüş. Özellikle batı tarafındaki üst geçit en çok o bölgede yaşayan vatandaşları sevindirmiş durumda. Bu bölgede üst geçit yapılması, yoğunlukla yaşanan kazaları da önlemiş olacak.

Önce Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer olmak üzere, böyle bir hizmeti halka sunan ve emeği geçenleri kutluyorum.

Mersinimize hayırlı uğurlu olsun.

Sevgi kavşağı yapılırken vatandaşlar ve esnaf, çalışmalar uzun sürecek diye çok tedirgindi. Ancak Sayın  Seçer Sevgi kavşağının 3 ayda tamamlanacağını belirtiyordu. Kimse bu sürede biteceğini beklemiyordu.

Başkan Seçer sözünde durmuş ve 90 gün tamamlanmadan 87. Günde Açılışı yapılmıştı.

Sayın Seçer, Göçmen kavşağında da en hızlı şekilde çalışmalar başlatılacak ve yine aynı süre içinde tamamlanacağını ifade ediyordu.

Çok daha kapsamlı olan Göçmen kavşağında çalışmalar yağmur, çamur demeden hızlı bir şekilde tamamlandı. Bu defa 85. Günde hizmete girdi.

Akşamüstü Göçmen Katlı kavşağından geçerken, estetik, düzen, kalite açısından çok daha iyi tasarlanmış bir proje olduğunu gördüm.

Herkesin yolu açık olsun. Bu arada Mersin’e birbirinde güzel eserler yaratmaya devam eden Başkan Vahap Seçer’ in yolu da hep açık olsun. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.