Gazeteci ve İş insanı Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi… - Mersin Times

Gazeteci ve İş insanı Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi…
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Gazeteci ve İş insanı Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi…

Gazeteci ve İş insanı Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi…

2022 yılında vefat eden Diyarbakır’ın önde gelen iş insanlarından Raif Türk’ün adı İzmir’in en prestij meydanları arasında yer alan Gaziemir Fuar alanındaki meydana verildi.

ABONE OL
15 Mayıs 2024 15:36
Gazeteci ve İş insanı Raif Türk’ün Adı İzmir’in En Prestij Meydanına Verildi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oy birliği ile alınan kararda; Gazeteci ve iş insanı Raif Türk’ün yaşadığı coğrafyanın yansıra ülke ekonomisine ve İzmir’de mermer fuarının gelişmesine sağladığı büyük katkı ile olağanüstü çabasına vurgu yapıldı.

İzmir’de yaşayan Diyarbakırlı gazeteci-yazar Halit Tunç, İzmir Büyükşehir Belediyesinin kararının kentteki sivil toplum ve meslek örgütleri arasında takdirle karşılandığını, İzmir-Diyarbakır arasında  zaten var olan  güçlü sosyal, kültürel  bağları daha da pekiştirdiğini belirtti.  Tunç “Raif Türk, İzmir Fuar alanının oluşturulması, yapımı, proje süreci dahil her aşamasında emek verdi, sorumluluk üstlendi.  Ve Gaziemir İZFAŞ fuarı dünyanın en önemli, en görkemli, ülkemizin birikimlerini yansıtan mükemmel bir fuar oldu.

Dünyanın doğaltaş sektöründe en önemli buluşmalarından olan MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, ülkemiz ekonomisine  çok büyük değer katıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden ünlü markalar bu modern fuar kompleksinde ürünlerini sergiliyor.

Raif Türk, ülkemizde mermerciliğin, doğal taşın işlenmesinde, gelişmesinde öncülük yaptı. Mermer  ihracatında dünya ile rekabet edecek düzeye gelecek. Üretim altyapısının oluşmasına katkıları oldu. Raif Türk’ün bayrağını şimdi ailesi aynı tutarlılıkla taşıyacağına inanıyorum.” Şeklinde konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.