ER: MÜLTECİ MERKEZİ KURABİLİRİZ

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Barosu’nda Mülteci Merkezi kurabileceklerini söyleyen Baro Başkanı Er, “Böylece mültecilerin haklarını anlatmak ve haklarını kullanmalarına yardımcı olmak için hukuki açıdan gönüllü danışmanlık hizmeti ve eğitimler verebiliriz” dedi.

Avrupa İnsani Yardım ve Sivil Koruma Heyeti, Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ruşen Ayşen Ayılgan ve Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Ayfer Baydar’ın da bulunduğu ziyarette, Avrupa İnsani Yardım ve Sivil Koruma Heyeti’nden Umutcan Yüksel, Lisa Monaghan, Reza Kasroi ve Simona Hermelyova ile Suriyeli mültecilerin yasal haklarına erişmeleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Mersin Barosu’nda Mülteci Merkezi kurabileceklerini söyleyen Baro Başkanı Er, “Baromuzda Kadın, Çocuk, Avukat ve Tüketici Hakları Merkezimiz gibi, Mülteci Merkezi de kurabiliriz. Böylece mültecilerin haklarını anlatmak ve haklarını kullanmalarına yardımcı olmak için hukuki açıdan gönüllü danışmanlık hizmeti ve eğitimler verebiliriz. Mersin, yaklaşık 300 bin civarında Suriyeli vatandaşa ev sahipliği yapmaktadır. Onların da topluma entegre edilmesi konusunda, Mersin Barosu olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

Konuşmanın ardından Mersin Barosu’nun yeni açılan kütüphanesini, Kadın, Çocuk ve Avukat Hakları Merkezi ile CMK Uzlaştırma Merkezini gezerek, yapılan faaliyetler hakkında Er’den bilgi aldılar. Mersin Barosu Başkanlığı ile yapmış oldukları görüşmenin çok faydalı ve önemli olduğunu dile getiren heyet, Suriyeli mülteciler konusunda vermiş oldukları destekten dolayı Er’e teşekkür ettiler. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.