Ekmen, AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür - Mersin Times

Ekmen, AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Ekmen, AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür

Ekmen, AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı canlı TV programında Mahalli İdareler Genel Seçimine ve Türkiye olarak içinde bulunduğumuz siyasi ve ekonomik krizlere dair değerlendirmelerde bulundu.

ABONE OL
27 Şubat 2024 14:57
Ekmen, AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, MHP’nin AK Parti’ye yönelik 2002-2017 dönemine dair eleştirileri hala resmî web adresinde duruyorken bugün ne uğruna iktidara destek verdiklerinin tartışmaya açık olduğunu ifade ederek; “Bahçeli’nin Erdoğan üzerinde büyük bir gücü ve etkisi var, ben bu büyük siyaset karşısında saygıyla eğiliyorum.” dedi.

“Erdoğan’ın Sayın Bahçeli’yi her ziyaret edişinde buradan ne çıkacak diye merakla takip ediyorum” diyen Ekmen, MHP ile iş birliğinin Türkiye’ye faturasını açıklamak için şu üç şeye dikkat çekmek istediğini belirtti:

1)- 2002’den 2018’e Sn. Bahçeli, Sn. Erdoğan’a açıkça destek açıklayınca kadar Türkiye Cumhuriyeti hazinesinin ödediği yıllık faiz 44 ile 70 milyar arasında seyrederken Bahçeli’nin desteğinden bu yana sadece bu yıl 1 trilyon 256 milyar yani 20 katı faiz ödenecektir.

2)- Biz yıllarca Batman’da faili meçhul cinayetler olmasın diye mücadele ettik fakat bugün Ankara’nın göbeğinde faili meçhul cinayet işleniyor ve hala dava açılamıyor. Dava, savcılar arasında pinpon topuna döndü.

3)- Türkiye Cumhuriyeti’nin Yargıtay kararlarına göre organize suç örgütü liderleri tahliye olduğunda Sn. Bahçeli’yi ziyaret ediyorlar. Onlar için özel infaz düzenlemeleri çıkartılıyor. Yeni içişleri bakanı göreve geldiğinden beri yemeden içmeden mafyayla uğraştığı halde bitmiyor. Ortalık mafya dolmuş. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.