Diyarbakır Dernekleri Yeşil Sol’u ziyaret etti - Mersin Times

Diyarbakır Dernekleri Yeşil Sol’u ziyaret etti

Diyarbakır Dernekleri Yeşil Sol’u ziyaret etti

ABONE OL
18 Nisan 2023 18:48
Diyarbakır Dernekleri Yeşil Sol’u ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’de faaliyet yürüten Diyarbakır Dernekleri, Yeşil Sol Parti Mersin İl Örgütü’nü ziyaret etti.

Mersin’de faaliyet yürüten Diyarbakır dernekleri, 28. Dönem Milletvekilleri Genel Seçimleri kapsamında Yeşil Sol Parti Mersin İl Örgütü’nü ziyaret etti. Diyarbakır İl İlçeleri Dayanışma Yardımlaşma Derneği Başkanı İhsan Güzel, Diyarbakırlılar Vakfı (DİTAV) Ferudun Gündüz, Diyarbakırlılar Derneği Üyesi Hayrettin Kolancı içinde olduğu heyeti Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar ve HDP yöneticileri karşıladı.

Destek mesajı

Türkiye’de yaşanan sorunlara değinen Diyarbakır İl İlçeleri Dayanışma Yardımlaşma Derneği Başkanı İhsan Güzel, Türkiye’nin yaşanan sorunlarla birlikte derinleşen ekonomik krizin ülkenin en büyük meselesi olduğunu söyledi. HDP’nin 6’lı masaya alınmamasının eleştiren Güzel, “Şu anda mevcut yüzde 1 veya yüzde 1 in altında olan partilerin çok kıymetli olduğu görülmekte. Şunu merak ediyorum. Neden yüzde 10 üzerinde oy alan HDP yok?” diye sordu. Seçim sürecinde destek vereceklerini söyleyen Güzel birlikte başaracağız dedi.

“Ülkenin tüm sorunlarını çözmek istiyoruz”

Destek amaçlı ziyarete gelen heyete teşekkür eden Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüsü Zeliha Burcu Acar, “Yola çıkış amacımız daha demokratik bir tutum sergilemektir. Masanın daha demokratik daha halkçı daha sol olarak kabul görülmesi için bize ihtiyacı var aslında. Ama ön yargılardan dolayı da Kılıçdaroğlu’na destek kısmını bütün seçmenlerimiz sorabiliyor. Riskli bir yer herkesin duygusal olarak tarafı veya ön yargısı ağır basıyor, altılı masanın cumhurbaşkanı adayını desteklememiz konusunda ama açıkça seçmene söyleyeceğiz. Biz kazanca kendi kazancımız olarak bakmıyoruz. Biz ülkemiz adına halklar adına daha demokratik ve halkların barışı kardeşliği adına böyle bir tutum aldık. Kendi çıkarımızı değil, ülkenin ve halkların çıkarını düşündük. Bu sebeple böyle bir karar aldık. Gurur duyuyorum genel anlamda partimin bu tutumuyla. Bizler ülkenin tüm sorunlarını çözmek istiyoruz. Demokratik ve özgür toplum olması için mücadele ediyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.