• Mersin Times
  • Dinçer, TSG alanının yeşillendirilmesini istedi

Dinçer, TSG alanının yeşillendirilmesini istedi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sık sık yeşil alna olması için gündeme gelen Tevfik Sırrı Gür Stadyumu için Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, “ TSG ve çevresinin bütün halkın kullanımına açık, park ve bahçesi ile çeşitli rekreasyon alanları olarak düzenlenmesi, konser, miting ve kutlama gibi etkinlikler için meydan olarak planlanması, afet durumlarında toplanma alanı olarak kullanılması Mersinliler olarak beklentimizdir” dedi.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kent kimliğinin önemli bir parçası olan TSG Stadyumu ve çevresinin halka dönük prejelerle değerlendirilmesinin gelecek kuşaklarımıza yaşanabilir bir kent mekanı bırakabilmemiz açısından önemli fırsat olduğunu söyledi.

“Şehrimizi İnşa Ederken Kendimizi de İnşa Ediyoruz”

Başkan Dinçer yaptığı yazılı açıklamasında Mersin kent kimliğinin önemli bir parçası olan Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ve çevresinin mülkiyeti kamuda olan önemli bir kent mekânı olduğunu hatırlatarak, “ Bu alanın niteliği ve geleceği kent gündemini her zaman meşgul etmektedir. Mersinimiz, kent merkezinde1 milyona yakın insanımıza ev sahipliği yapmaktadır. Şehrimizin uzun yıllardır plansız bir kent olarak yönetilmesi hem yatırımların önünü kesmekte hem de Mersinlilerin ortak kullanım alanlarının ve kamusal mekânların ortaya çıkarılmasını engellemektedir. Şu bir gerçek ki, insanlar şehirleri inşa ederken kendilerini de yeniden inşa etmektedir. Kent merkezinde kalan Tevfik Sırrı Gür Stadı ve çevresi, gelecek kuşaklarımıza yaşanabilir bir kent mekanı bırakabilmemiz açısından önemli fırsattır” dedi.

“Şehrin can damarını Rezidans ve AVM’lerle yok etmeyelim”

Açıklamasını “Bu fırsatı alışveriş merkezleri veya büyük rezidans projeleri için kullanarak şehrimizin can damarını kendi ellerimizle yok etmeyelim” diye sürdüren Başkan Dinçer “Tevfik Sırrı Gür Stadı ve çevresinin bütün Mersin halkının kullanımına açık, park ve bahçesi ile çeşitli rekreasyon alanları olarak düzenlenmesi, konser, miting ve kutlama gibi etkinlikler için meydan olarak planlanması, afet durumlarında toplanma alanı olarak kullanılması Mersinliler olarak beklentimizdir. Mersinli hemşerilerimize, esnaf ve sanatkarımıza bırakabileceğimiz önemli bir miras olacaktır” şeklinde konuştu.

“Modern sanayi sitesi fırsatı kaçırıldı, aynı akıbeti TSG’de yaşamasın”

Esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak uygun, modern sanayi alanları olmamasının sıkıntılarını uzun yıllardır çektiklerini kaydeden Dinçer, “ Yetkililerden tek isteğimiz bize uygun bir yer gösterilmesiydi. Bizler, esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak kendi imkanlarımızla modern, en son teknolojiyle, mal ve hizmet üretimimizi gerçekleştirebileceğimiz bir alanı inşa edebilirdik. Ancak uzun uğraşlarımıza rağmen bu süreç maalesef tıkanmıştır. Mersin, sanayisini ve ticaretini geliştirecek fırsatı kendi elleriyle itmiştir. Bu durumun Tevfik Sırrı Gür Stadı ve çevresi için bu şekilde sonuçlanmasını istemiyoruz” dedi. Dinçer açıklamasını şöyle tamamladı:

“Mersin halkımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın şehrimizi yöneten tüm dinamiklerden beklentisi nefes alınacak ve tüm kesimlere hitap eden kamusal alanlar yaratılmasıdır. Bu beklentiler doğrultusunda Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak ilimizin güzelleşmesine, yaşanabilir bir kent olmasına katkı sağlamak amacıyla kullanım alanlarının yaratılması konusunda yürütülecek olan her türlü çalışmada iş birliği içerisinde hareket edeceğiz.”(Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.