DEVA Partisi Mersin Milletvekili Ekmen, yeni eğitim yılını kutladı - Mersin Times

DEVA Partisi Mersin Milletvekili Ekmen, yeni eğitim yılını kutladı

DEVA Partisi Mersin Milletvekili Ekmen, yeni eğitim yılını kutladı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Mersin’de yeni eğitim yılını tebrik ederek, eğitimle ilgili sorunlara dikkat çekti. Ekmen, “Yeni eğitim ve Öğretim yılını kutluyorum” dedi.

ABONE OL
11 Eylül 2023 16:32
DEVA Partisi Mersin Milletvekili Ekmen, yeni eğitim yılını kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üç gün boyunca Mersin’de bulunan ve bir dizi ziyaretlerde bulunan DEVA Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, öğrencilerin ve eğitimcilerin yeni eğitim yılını tebrik etti. Yeni eğitim yılının öğrenciler ve eğitimciler için hayırlı olması dileklerinde bulunan Ekmen, Mersin’de eğitimle ilgili yaşanan sorunlara da dikkat çekti.

Artan eğitim masraflarının velileri zorladığını ve eğitimde fırsat eşitsizliği yarattığını belirten Ekmen, özel okul ücretleri, kırtasiye ve servis masraflarındaki artışın gittikçe büyüyen bir problem olduğunu ifade etti.

Mehmet Emin Ekmen, ikili eğitimin halen devam ettiğine ve tekli eğitime ne zaman tamamen geçileceğine dair belli bir takvimin olmadığına dikkat çekerek, öğrenci ve velilerin Milli Eğitim Bakanlığından çözüm beklediğini belirtti.

Devlet okullarındaki kalitesizleşme sebebiyle velilerin özel okullara yöneldiğini vurgulayan Ekmen, Mersin’de özel okullarda yer bulma ve fiyatlar konusunda sıkıntılar yaşandığına dikkat çekti. Eğitimde dengenin bozulduğunu belirten Ekmen, devlet okullarında kalite artışının sağlanması için acil adımların atılması gerektiğini ifade etti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.