DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen: Özgürlükler Kısıtlanıyor - Mersin Times

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen: Özgürlükler Kısıtlanıyor
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen: Özgürlükler Kısıtlanıyor

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen: Özgürlükler Kısıtlanıyor

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, "Aysu Demiral ile Başkentte Gündem" programına konuk oldu. Ekmen, ifade özgürlüğü konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu.

ABONE OL
6 Temmuz 2023 23:39
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen: Özgürlükler Kısıtlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Tutuklama düşünce ve ifade özgürlüğüne aykırıdır”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, önceki hafta tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ ile ilgili olarak, “Bir kişinin görüşlerine hiçbir suretle katılmıyor olabilirsiniz. Ancak bir kimseyi fikirleri için gözaltına almak hatta daha ileriye giderek tutuklamak düşünce ve ifade özgürlüğünün ihlalidir. İktidar ve muhalefetten birçok siyasetçi ve gazeteci zaman zaman Merdan Yanardağ gibi ifadeler kullandığı halde herhangi bir girişimde bulunulmadığını biliyoruz. Ancak Yanardağ’a ilişkin bugün karşı karşıya kaldığımız manzara yargı sisteminde kanunun değil siyasi durumun belirleyici olduğunu gösteriyor. Hukuk sistemi her şartta sarsılmaz bir deniz feneri gibi durabilmelidir. Ancak şuanda yargı konjonktürel siyasetin baskısı altında. İktidara yakın gazeteciler istediği cümleyi kullanabiliyorken aynı ifadeleri muhalefete yakın gazeteciler kullanamıyor. Yanardağ’ın tutuklanması hem düşünce ve ifade özgürlüğü açısından hem de hukukun standart uygulamalardan uzaklaşması açısından vahim bir örnektir.” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.