Deva Partili Ekmen: Pamuklu Barajı isale hattı inşaatına hak ettiği bütçeyi ayırın - Mersin Times

Deva Partili Ekmen: Pamuklu Barajı isale hattı inşaatına hak ettiği bütçeyi ayırın
  • Mersin Times
  • Genel
  • Deva Partili Ekmen: Pamuklu Barajı isale hattı inşaatına hak ettiği bütçeyi ayırın

Deva Partili Ekmen: Pamuklu Barajı isale hattı inşaatına hak ettiği bütçeyi ayırın

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya Pamuklu Barajı’nın isale hattının yapılmadığını hatırlattı.

ABONE OL
14 Kasım 2023 13:40
Deva Partili Ekmen: Pamuklu Barajı isale hattı inşaatına hak ettiği bütçeyi ayırın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pamuklu Barajı’nın irsale hattının yapılması için 2016 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi ve DSİ tarafından protokol imzalandığını hatırlatan Ekmen, geçen süreye rağmen hala bir metre bile isale hattının yapılmadığını ifade etti. Ekmen’in ifade ettiğine göre, Berdan Barajı tek başına Mersin’in ihtiyacı için yeterli değil. Bu sebeple Pamuklu Barajı’nın yalnızca elektrik üretim amacıyla değil, aynı zamanda Mersin’in içme suyu ihtiyacı için de kullanılması gerekiyor.

“3 milyona hiçbir müteahhit şantiye bile kurmaz”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya Pamuklu Barajı için 2023 bütçesinde ayrılan paranın sadece 3 milyon lira olduğunu hatırlatan Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, “3 milyon liraya hiçbir müteahhit oraya şantiye bile kurmaz, iş makinelerini bulunduğu yerden hareket dahi ettirmez. Bu yılki bütçe dağılımında Pamuklu Barajı isale hattının inşa edilmesi için son 10 yıla göre ayrılmayan bütçeler açısından da bir pozitif ayrımcılık yapılmasını istirham ediyorum” diyerek, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya Mersinlilerin taleplerini iletti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.