DEVA Partili Ekmen: Kabak halde 5 lira, markette ise 25 lira - Mersin Times

DEVA Partili Ekmen: Kabak halde 5 lira, markette ise 25 lira

DEVA Partili Ekmen: Kabak halde 5 lira, markette ise 25 lira

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri kapsamında esnafın, üreticinin ve tüketicinin yaşadığı sorunları dinleyerek yaşanan mağduriyetlere dikkat çekti.

ABONE OL
12 Mart 2024 15:10
DEVA Partili Ekmen: Kabak halde 5 lira, markette ise 25 lira
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, ekonomideki bozulma ile hem üreticinin hem de tüketicinin mağdur olduğunu ifade etti. Döviz kurunun sürekli arttığı, mazot gübre işçilik gibi girdi maliyetlerinin yükseldiği çiftçi ve yatırımcının sürekli kaybettiği bir ortamda dar gelirlinin de mutfak alışverişi dahi yapamadığını belirten Ekmen, krizin gittikçe derinleştiğini ifade etti.

Milletvekili Ekmen, meyve sebze halinde feryadını dinlediği çiftçinin mazot ve gübre fiyatlarından yakındığını çiftçinin 8 liraya mal olan kabağı 4-5 liraya satamadığını aktardı. Ekmen, hal esnafının düşük karlarla marketlere sattığı kabağın bir marketin rafında 25 lira diğer birinde ise 35 lira olduğuna dikkat çekti.

“Ortalama market fiyatı 30 lira olan kabak, hal fiyatının 6 katına satılıyor”

Ekmen, mevcut durumda üretici ve esnaf kazanmazken tüketicinin de yüksek fiyattan dolayı mağdur olduğunu ifade etti. Mehmet Emin Ekmen, hükümete çağrıda bulunarak çiftçinin ürün bazında mutlaka daha güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiğini ifade etti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.